Մարզի բոլոր դպրոցների ու համայնքային հիմնարկների աշխատակիցներին հրահանգված է մեկ մարդու պես ժամը 19:00-ին լինել Արմավիրի հրապարակում
Այս պահին Արմավիրի մարզում քարոզարշավ է իրականացնում Նիկոլ Փաշինյանը: Վարչապետի պաշտոնը ժամանակավորապես զբաղեցնող անձն իր քարոզարշավն իրականացնում է առանց արձակուրդ վերցնելու, աշխատանքային ժամերին:
Սա դեռ բավական չէ, այդ քարոզարշավն իրականացվում է վարչական ռեսուրսի տոտալ չարաշահմամբ:
Առավոտյան արդեն իսկ տելեգրամյան ալիքները տեղեկացրել էին, որ մարզի Փարաքար համայնքի դպրոցի ուսուցիչներին պարտադրել են ներկայանալ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպմանը՝ սպառնալով ընդդիմացողներին ազատել աշխատանքից:
Պարզվում է, սակայն, որ սա միակ դեպքը չէ:
168.am-ի խմբագրությունը հավաստի տեղեկատվություն ստացավ այն մասին, որ մարզի դպրոցների, համայնքային բոլոր հիմնարկների աշխատակիցներն իրենց բնակության վայրերի մոտիկ գյուղերի հավաքատեղիներում պետք է լինեն այն ժամերին, երբ Նիկոլ Փաշինյանը կգտնվի տվյալ համայնքում:
Դպրոցների տնօրեններին վերադասի հրահանգը, մեզ հետ կապ հաստատած դպրոցների աշխատակիցների խոսքով, փոխանցել է Արմավիրի մարզպետարանի Կրթության, մշակույթի ու սպորտի վարչության պետ Սոնյա Բուդաղյանը:
Վերջինս, ի դեպ, այս պահին շրջում է գյուղերով, մասնակցում Նիկոլ Փաշինյանի քարոզարշավին կրկին աշխատանքային ժամին ու հընթացս մարդահաշվարկ ու ներկա-բացակա կատարում՝ հավանաբար հետագայում արդեն իսկ հնչեցրած սպառնալիքն իրագործելու համաւր:
Մեզ ասացին, որ ուսուցիչներն ու համայնքային հիմնարկների աշխատակիցները դժկամությամբ են մասնակցում այդ հավաքներին, ու թեպետ բարձրաձայն ըմբոստացողները շատ չեն, խուլ դժգոհություն առկա է:
Եվ ամենակարևորը, բոլորին հրահանգված է երեկոյան 19:00-ին լինել Արմավիրի հրապարակում, ուր կայանալիք հանրահավաքով Նիկոլ Փաշինյանը հավանաբար կամփոփի պաշտոնական քարոզարշավի առաջին օրը:
Այնհայտորեն իշխանությունը մարդաքանակի խնդիր ունի գնալով նոսրացող իր համակիրների թիվն ինչ-որ կերպ շատ ցույց տալու համար, բայց պարզ է արդեն, որ օր առ օր դա անելն ավելի ու ավելի դժվար է լինելու Նիկոլ Փաշինյանի համար: