«Արարատ-Արմենիա»-ն և «Փյունիկ»-ը հաղթանակներ տարան ուսումնամարզական հավաքի վերջին խաղերում
Հայկական առաջատար ակումբները հաջողությամբ եզրափակեցին իրենց արտագնա ուսումնամարզական հավաքները։ «Փյունիկն» ու «Արարատ-Արմենիան» հերթական ստուգողական հանդիպումներում առավելության հասան մրցակիցների նկատմամբ՝ նախապատրաստվելով առաջնության վերսկսմանը։
Կիպրոսում ուսումնամարզական հավաք անցկացնող «Արարատ-Արմենիան» վերջին ստուգողական խաղում մրցեց դանիական «Հելլերուպի» հետ և 3-2 հաշվով առավելության հասավ մրցակցի նկատմամբ։ Թիմի կազմում գոլերի հեղինակ դարձան Արայիկ Էլոյանը, Ալիուն Նդոուրը և Ալվին Թերան։
«Փյունիկի» հաղթանակը Աբու Դաբիում
«Փյունիկն» իր հերթին հաջող հանդիպում անցկացրեց Արաբական Միացյալ Էմիրություններում։ Աբու Դաբիում անցկացված հավաքի վերջին ստուգողական խաղում «Նռնագույնները» 2-1 հաշվով առավելության հասան ռուսական «Ռոդինայի» նկատմամբ։
Ձմեռային դադարից հետո երկու թիմերն էլ իրենց առաջին պաշտոնական հանդիպումը կանցկացնեն միմյանց դեմ։ «Արարատ-Արմենիա» – «Փյունիկ» հանդիպումը կկայանա հունվարի 28-ին՝ ժամը 16:00։