Մագնուս Կարլսենը՝ Ֆիշերի շախմատի աշխարհի չեմպիոն Փետրվարի 17-ին Անտարկտիդայի երկնքում տեղի կունենա արեգակնային օղակաձև խավարում ԱՄՆ գլխավոր դատախազին քննադատել են Էպշտեյնի բոլոր ֆայլերը «հրապարակելու» մասին հայտարարությունից հետո Հայաստանի որոշ ռազմարդյունաբերական ընկերություններ ռազմական արտադրանք արտահանելու լիցենզիա են ստացել Ղազախստանում անհայտ անձինք ավերել են 2025 թվականին կառուցված ամբարտակի մի մասը Հայտնի են ծանրամարտի Հայաստանի առաջնության հաղթողները Թոշակառուները կստանան Միասնական սոցծառայության օժանդակությունը բանկային քարտի առաքման հարցում Իտալիայի հայտնի «Սիրո կամարը» փլուզվել է Սուրբ Վալենտինի գիշերը Համաճարակային իրավիճակը Հայաստանում. ինչ վիրուսներ են շրջանառվում Դատախազության՝ պետական շահերի պաշտպանության հերթական հայցը բավարարվել է Իրանը պետք է հրաժարվի հարստացված ուրանից. Նեթանյահու «Խաղաղության խորհրդում» Ռուսաստանի և Բելառուսի դիրքորոշումը կլինի միասնական. Լուկաշենկո
Մագնուս Կարլսենը՝ Ֆիշերի շախմատի աշխարհի չեմպիոնՓետրվարի 17-ին Անտարկտիդայի երկնքում տեղի կունենա արեգակնային օղակաձև խավարումԱՄՆ գլխավոր դատախազին քննադատել են Էպշտեյնի բոլոր ֆայլերը «հրապարակելու» մասին հայտարարությունից հետո«Al-Beruniy» մրցաշար. hայ շախմատիստներն առաջատարների թվում ենՀայաստանի որոշ ռազմարդյունաբերական ընկերություններ ռազմական արտադրանք արտահանելու լիցենզիա են ստացելՂազախստանում անհայտ անձինք ավերել են 2025 թվականին կառուցված ամբարտակի մի մասըՀայտնի են ծանրամարտի Հայաստանի առաջնության հաղթողներըԹոշակառուները կստանան Միասնական սոցծառայության օժանդակությունը բանկային քարտի առաքման հարցումԻտալիայի հայտնի «Սիրո կամարը» փլուզվել է Սուրբ Վալենտինի գիշերը Համաճարակային իրավիճակը Հայաստանում. ինչ վիրուսներ են շրջանառվումԴատախազության՝ պետական շահերի պաշտպանության հերթական հայցը բավարարվել էԻրանը պետք է հրաժարվի հարստացված ուրանից. Նեթանյահու«Խաղաղության խորհրդում» Ռուսաստանի և Բելառուսի դիրքորոշումը կլինի միասնական. Լուկաշենկո«SAFE YOU»-ն ՆԳՆ ոստիկանության թիրախային գործիք՝ ընտանեկան բռնության դեմ պայքարում (տեսանյութ)Նոյեմբերյանի համայնքային ոստիկաններին է հանձնվել երկու հետախուզվողԲոլոր կենսաթոշակառուները հնարավորություն կունենան օգտվել հետվճարային համակարգիցԺնեւում կայանալիք բանակցություններում կքննարկվի նաեւ տարածքների հարցը. ՊեսկովՄյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում պանելային քննարկմանն ընդգծվել է TRIPP-ի կարևորությունըԱնվավեր փաստաթուղթ ունենալը խոչնդոտ կառաջացնի բանկերումԲանկային սպասարկում չունեցող կենսաթոշակառուների և նպաստառուների համար բանկը կընտրվի ավտոմատՀՀ-ում ԱԲ-ի տվյալների կենտրոն կկառուցվի. ՀայրապետյանՈւկրաինայի և Իրանի շուրջ բանակցությունները տեղի կունենան միաժամանակ«MIF»-ը տրամադրում է կրթաթոշակ գիտական հետազոտություն անցկացնելու նպատակովԳերմանիան միգրացիոն քաղաքականության շրջանակում կես տարով կերկարաձգի սահմանային վերահսկողությունը. BildՄիջուկային փորձագետների հետ այսօր հանդիպելու եմ Ռաֆայել Գրոսիի հետ. Աբբաս ԱրաղչիՆեթանյահուն պահանջել է ՀԱՄԱՍ-ից հանձնել բոլոր հրաձգային զինատեսակներըԼիբանանում իսրայելական ԱԹՍ-ն հարձակվել է դպրոցական ավտոբուսի վրաԲիլ Գեյթսը Չինաստանում քննարկել է գյուղատնտեսությունը, բժշկությունն ու ԱԲ ոլորտըԱՄՆ-ն մտադիր է Եվրոպայում կրճատել իր ռազմական ներկայությունըՀօգուտ Հայաստանի՝ կբռնագանձվի 1 միլիոն 600 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամ. Գլխավոր դատախազությունԳալուշչենկոյի գործով կացնեն նաև նրա կինն ու երեխաներըՔուրդերի իրավունքները պաշտպանվում են Եվրամիության շատ ներկայացուցիչների կողմիցՀունվարին էլեկտրաէներգիայի հավելագրում չի արձանագրվել. ՀԷՑՈւկրաինացիների 90%-ը դեմ է ընտրությունների անցկացմանը. ԶելենսկիԱՄՆ-ում առաջին անգամ օդային ճանապարհով տեղափոխել են փոքր միջուկային ռեակտորՊԵԿ-ը հիշեցնում է 2025 թ․-ի հաշվետու տարվա համար հայտարարագրի ներկայացման ժամկետների մասինՌումինիայի նախագահը կմասնակցի Վաշինգտոնում կայանալիք Խաղաղության խորհրդի առաջին նիստինԱՄՆ-ն հայտնել է Հնդկական օվկիանոսում «Veronica III» տանկերի կալանավորման մասինԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Հայաստանի և Ադրբեջանի քաղհասարակության ներկայացուցիչներինԱմփոփվել են Շիրակի մարզի դատախազության 2025 թվականի աշխատանքներըՁմեռային Օլիմպիական խաղեր. լեռնադահուկորդ Հարություն Հարությունյանի արդյունքըՄեր Սահմանադրությունը խոչընդոտ չէ խաղաղության պայմանագիրը կնքելու համար․ ՊապոյանՎրաստանը մայիսի 8-ը հայտարարել է Գինու ազգային օրՏեղի է ունեցել Սահմանադրական բարեփոխումների խորհրդի հերթական նիստըԻսրայելի կառավարությունը հաստատել է Արևմտյան ափի հողերի գրանցման գործընթացըՋոնաթան Փաուելը դիտարկում է մինչև տարեվերջ հրաժարական տալու հնարավորությունըՀամոզված ենք, որ Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև դաշնակցային փոխգործակցությանն այլընտրանք չկա․ ԳալուզինՎարդենյաց լեռնանցքը կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար փակ էՎթարային ջրանջատում Կոտայքի մարզումՀրայր Թովմասյանի վերաբերյալ կայացված մեղադրական դատավճիռը մտել է օրինական ուժի մեջ
Խնդիր է դրված եղել ոչ թե քաղաքապետ դարձնել Հովհաննես Հարությունյանին, այլ Նազելի Բաղդասարյանի եղբորը
Եւ ընտրություններից առաջ, եւ հետո ասել եմ, որ Նիկոլ Փաշինյանը Գյումրիում չի պարտվել եւ ընդհանուր ինքը 90-95 տոկոսանոց հաղթանակ է տարել: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց «Թասիբով» դաշինքի ավագանու թեկնածու Կարապետ Պողոսյանը` անդրադառնալով Գյումրիում ՏԻՄ ընտրությունների արդյունքներին եւ հետընտրական զարգացումներին:
«Ինչ վերաբերում է «Բալասանյան» դաշինքի եւ ՔՊ-ի քաղաքական ամուսնությանը, ապա կասեմ, որ այդ ամուսնությունը կայացել է շատ ավելի վաղուց: Գիտենք, որ 2018 թվականի իշխանազավթումից հետո Սամվել Բալասանյանը շատ նորմալ աշխատել է իշխանությունների հետ` միասին գյումրվա քյալլա էլ են կերել, միասին 2 ԱԺ ընտրություններ են անցկացրել եւ այս ընթացքում հասկանալով, որ Գյումրիում ՔՊ-ն չի կարող հաջողություն ունենալ, իրենք օգտագործեցին եւ «Բալասանյան դաշինք»-ին եւ այլ ուժերին, որպեսզի կարողանային ժողովրդին ապակողմնորոշել եւ այդ ապակողմնորոշման արդյունքում ստանալ իրենց համար բավարար ձայների քանակ»,-ասաց նա:
Կարապետ Պողոսյանը նշեց, որ չնայած ինքը հանդիպել է «Բալասանյան» դաշինքն առաջնորդող Վարդգես Սամսոնյանին, սակայն համագործակցության մասին խոսք գնալ չի կարող:
«Մենք տարիներ իրար ճանաչել ենք եւ ես այդ հանդիպման ժամանակ ես առաջարկել եմ, որ ինքը չգնա ՔՊ-ի հետ համագործակցության եւ զգուշացրել եմ, թե ինչ ծանր հետեւանքներ կարող է այն ունենալ իր կարիերայի համար: Ցավոք սրտի,ինքը ինձ չի լսել, ես գիտեմ, որ այս համագործակցությունը անձամբ իրեն շատ է վնասելու եւ վնասելու է Գյումրի քաղաքին: Բնականաբար ինքը միանձնյա չի կարող նման որոշում կայացնել, ավելի վերեւներում է այս որոշումը կայացվել»,- ասաց նա:
Կարապետ Պողոսյանը համոզված է, որ այս համագործակցության արդյունքում քաղաքում ավելի շատ իշխանություն է ունենալու ՔՊ-ն:
«Ես Վարդգես Սամսոնյանին էլ եմ ասել, որ եթե դուք գնաք համագործակցության ՔՊ-ի հետ, ինչքան սոված, չտես, չկայացած կա, լցվելու են քաղաքապետարան եւ մսխելու են քաղաքը: Իմ կարծիքով այս համագործակցությունը երկար չի տեւի, քանի որ ի սկզբանե այստեղ խնդիր է դրված եղել ոչ թե քաղաքապետ դարձնել Հովհաննես Հարությունյանին, այլ Նազելի Բաղդասարյանի եղբորը` Արման Բաղդասարյանին, որը իմ կարծիքով այս փուլում կգնա փոխքաղաքապետ եւ ինչ-որ մի փուլից սկսած արդեն հաջողություն կմաղթեն Վարդգես Սամսոնյանին, «Բալասանյան» դաշինքին, եւ մարզը կհանձնեն Բաղդասարյաններին»,- ասաց ավագանու անդամի թեկնածուն:
Անդրադառնալով Նազելի Բաղդասարյանին Շիրակի մարզպետ նշանակելու մասին լուրերին, Կարապետ Պողոսյանը ասաց, որ Փաշինյանի իշխանությունը փորձում է մի քանի հավատարիմների օգնությամբ փորձում է իր ձեռքում պահել մարզը:
«Միանշանակ Նազելի Բաղդասարյանը չի կարողանալու որպես մարզպետ աշխատել, կփորձի ֆեյսբուքյան էջերով, ԶԼՄ-ներով ինչ-որ բան ցույց տալ, եւ չի կարողանա մարզը դուրս բերել այն վիճակից,որի մեջ արդեն 3 տարի է մխրճվել է: Մարզում այսօր մերժում են Նիկոլ Փաշինյանին եւ այլ ընդդիմադիր ուժերի էլ, իշխանությունը գետնին գցած է եւ ժողովուրդը սպասում է մի ուժի,որին որ կվստահի»,- եզրափակեց նա:
Հիշեցնենք, որ երեկ «Բալասանյան» դաշինքի եւ ՔՊ-ի միջեւ համագործակցության հուշագիր է ստորագրվել, քաղաքապետ կդառնա «Բալասանյան» դաշինքից Վարդգես Սամսոնյանը: