Եթե արդարադատություն չլինի, եւ Առուշանյանին ազատ չարձակեն, մենք մեր քայլերի համար պատասխանատու չենք. գորիսցի
Ստորագրահավաքի նախաձեռնողներից մեկը ես եմ եղել, Գորիսում ընտրությունների ժամանակ 6400 մարդ Առուշ Առուշանյանին է ընտրել, շուրջբոլորը թուրքը կանգնած ա, եթե արդարադատություն կա, ուրեմն Գորիսի բնակչությանը պետք ա պատասխան տան: Այս մասին Գորիսում NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց Գորիսի համայնքապետ, կալանքի տակ գտնվող Առուշ Առուշանյանի աջակից Ռոբերտ Քոչարյանը՝ անդրադառնալով Առուշանյանի՝ կալանքի տակ գտնվելուն:
«2 միլիոն ժողովրդի մեջ 600 հազար ձայն չգիտեմ, թե ոնց ա հավաքել, իսկ Գորիսում 13 000 ընտրողից 6500 ձայն Առուշանյանին են տվել՝ որպես հայրենիքի պաշտպանի: Եկել եմ Երեւանից, տեսնեմ՝ ու՞ր ա մեր արդարադատությունը: Ստացվում ա՝ մենք իրանց կանոններով պետք ա ապրենք, եթե ամբողջ Գորիսը ոտքի կանգնի, փակի փողոցները, ոստիկանությունից գալու ենք, ասեն՝ ինչի եք տենց բան անում, չէ՞, բայց մարդիկ ուզում են հասկանան, թե ինչի են իրենց արհամարում, ու՞մ թելադրանքով ա դա արվում, կարողա՞ ամսի 9-ին Գորիսն էլ պիտի տան, որ չեն ուզում էս մարդուն ազատ արձակեն, թող վերեւներում լսեն՝ ականջները կտենան, բայց Գորիսը չեն տալու: Մենք էնքան ենք պայքարելու, որ արդարադատությամբ ետ բերենք, եթե չաշխատի, իրանց կողմից արդարադատություն չգործի, էլ մենք ի՞նչ արդարադատության նայենք: Գլուխները բարձրացրել են, ապագա են ասում, դա ո՞րն ա, թուրքերին լրիվ շարել ա Գորիսի գլխին, մտածում ա՝ կարա Գորիսի մեջքը կոտրի՞: Մի օր ժամանակ ե՞ն տվել գորիսցիները, որ որոշում կայացնեն, թող կայացնեն, եթե չանեն, թող հետո չասեն՝ ինչի են սենց անում»,- նշեց քաղաքացին: