Պատրա՞ստ եք միջանցք տալ թշնամուն. Հոխիկյանը դիմեց Սյունիքից Երևան եկած ուսանողներին
Ուսանողությունը յուրաքանչյուր երկրի ամենաակտիվ հատվածն է։ Ուսանողությունից է կախված, թե ինչպիսին է լինելու պետության ապագան ու ճակատագիրը։ Սիրելի ուսանողներ ու դասախոսներ, մենք ձեզ հրավիրում ենք այսօր՝ ժամը 17։00-ին, Հանրապետության հրապարակում կայանալիք հանրահավաքին։ Այս մասին քիչ առաջ Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի շենքի մոտ մեկնարկած իրազեկման ակցիայի ժամանակ բարձրախոսով դիմելով ուսանողներին՝ ասաց լրագրող Նաիրի Հոխիկյանը։
Նշենք, որ երեկոյան «Ազատագրում» շարժումը հերթական հանրահավաքն է նախաձեռնել։ «Մասնակցեք այս շարժմանը, տեր կանգնեք ձեր երկրին։ Ձեզնից է կախված , թե այնտեղ ինչքան մարդ կլինի ու ինչպիսի օրակարգ կձևավորվի ըստ դրա։ Պատրա՞տ եք թուրքին տալ մեր երկրի տարածքները։ Եթե պատրաստ չեք, ապա ժամը հինգին եկեք Հանրապետության հրապարակ։
Վստահաբար այս համալսարանում կան ուսանողներ, որոնք եկել ենք Սյունիքից։ Դուք պատրա՞տ եք թույլ տալ,որ թուրքը անարգել Թուրքիայի ոստիկանության ուղեկցությամբ շրջի Սյունիքի մարզում, եթե պատրաստ չեք, ուրեմն եկեք հրապարակ երեկոյան։ Դուք պատրա՞տ եք միջանցք տալ թշնամուն, եթե պատրաստ չեք, եկեք հրապարակ»,- ասաց Հոխիկյանը։