Իսկ ինքը ուղղակի գնաց ՎԵՐև…. սիրո ճամփով դեպի ՎԵՐև….
Հայկո ջան, ընկեր ջան, ախպեր ջան…. ինչի՞ էիր էդքան շտապում….
Կարոտներով թողեցիր…»,- գրել է հաղորդավար-դերասանուհի Նազենի Հովհաննիսյանը։
«Հայկո ջան: Հավատս չի գալիս… Հազար ափսոս։ Իր Երաժշտական ոճին միշտ անդավաճան երգիչ, հրաշալի կոմպոզիտոր և լավ մարդ։ Հոգիդ լույսի մեջ թող լինի, Ննջիր խաղաղությամբ»,- գրել է երգչուհի Աստղիկ Սաֆարյանը։
«Հավատալու չի, որ էլ չկաս ախպերս…
Լույսերի մեջ մնաս, Հայկո ջան»,- գրել է դերասան, հումորիստ Գրիգոր Դանիելյանը։
«Հայկո ջան… ինչ ափսոս… ննջիր խաղաղությամբ և ապրիր քո երգերում և մեր հուշերում…»,- գրել է Արմեն Աշոտյանը։
«Բարի ճանապարհ, ախպեր ջան…
Շնորհակալ եմ քո երաժշտության, քո բարության ու քո հետ բազմաթիվ անգամներ աշխատելու համար… Բարով մնաս, Հայկո ջան… Կհանդիպենք մի օր… Հաստատ»,- գրել է պրոդյուսեր Ռուբեն Մխիթարյանը:
Բոլոր հնարավոր զենքերով կռվեցինք ու պայքարեցինք չարաբաստիկ քովիդի դեմ, սակայն նենգ հիվանդությունը հաղթեց մեզ․․. Ցավակցում եմ հարազատներին, ընկերներին և մեզ՝ տաղանդավոր Մարդ կորցրեցինք»,- իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ԵրՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանը:
«Բոլորս հույս ունեինք, որ նա կհաղթահարի, բայց, ցավոք սրտի, նա մահացել է։ Անհավանական տաղանդավոր մաեստրո Հայկո։ Շնորհակալություն ամենի համար։ Շնորհակալություն երաժշտության ու աջակցության համար։ Սա մեծ կորուստ է բոլորիս համար։ Անկեղծ ցավակցություններս հարազատներին ու մտերիմներին»,- գրել է ռուսաստանաբնակ երգչուհի Արծվիկը։
«Հայկո ջան… Հավատս չի գալիս…»,- գրել է երաժիշտ Գարիկ Պապոյանը։
«Լուսավոր հիշատակ լուսավոր մարդուն»,- գրել է ռուսաստանաբնակ հումորիստ Գարիկ Մարտիրոսյանի կինը՝ Ժաննա Լևինան:
«Հայկո ջան:
Էս ինչ արեցիր:
Սիրո ճամփով դեպի վերև». երգչուհի Լիանայի կսկիծով լի խոսքը:
«Շատ եմ ցավում…
Սիրելի երգիչ, տաղանդավոր կոմպոզիտոր ու լավ մարդ, ննջիր խաղաղությամբ»,- գրել է հումորիստ, դերասան Հովհաննես Դավթյանը:
«Աստված հոգիդ լույսերի մեջ պահի, սիրված մարդ, սիրված երգիչ»,- գրել է ՀՀ պաշտպանության նախկին փոխնախարար Արտակ Զաքարյանը:
«Սեր էր կյանքդ… ժպիտդ… բարությունդ… տաղանդդ… երգդ… Սեր տար հետդ… մեր սերը որպես քեզ շնորհակալ լինելու բյուրեղ»,- գրել է հաղորդավարուհի, դերասանուհի Զառա Արամյանը:
«Հայկո ջան, լավ ու ջերմ ընկեր ջան, չպիտի սենց լիներ…. շուրջ բոլորդ դրական էներգիա էիր սփռում, միշտ պատրաստակամ, միշտ մարդկային…. ու միշտ դեպի վերև ձգտող…. գնացիր Վերև…. խաղաղությամբ ննջես….»,- գրել է արդարադատության նախկին նախարար Արփինե Հովհաննիսյանը:
«Գնաց, բայց կմնա…
Կմնա այնքան, որքան նրան կհիշեն և կհնչեն նրան պատկանող ստեղծագործությունները…»,- գրել է գյումրեցի քաղաքագետ, դասախոս Գագիկ Համբարյանը:
«Լույսերի մեջ հանգչես, իմ երիտասարդ բարեկամ, մեր անզուգական Հայկո»,- գրել է գրականագետ, ԵՊՀ դասախոս Սերժ Սրապիոնյանը:
«Հայկո ջան…երգիչ, ընկեր, տղամարդ…»,- մուլտիպլիկատոր Դավիթ Սահակյանցն է գրել:
««Մանկության ընկեր…, հոգիդ լույսերի մեջ մնա… շուրջ 20 տարի ապրելով նույն շենքում, նույն հարկում` միշտ հիացել ենք քեզնով ու քո տաղանդով…»,- գրել է «Մեկ Հայաստան» կուսակցության անդամ Հայկ Ֆարմանյանը:
«Մեծ, շատ մեծ կորուստ: Հայկո ջան, մեր բոլորի սիրելի երգիչ, խոսքեր չկան գրելու: Շատ, շատ ափսոս… Երկնքի ամենափայլուն աստղերից մեկը դարձար: Լույսերի մեջ ննջես»,- գրել է ստամբուլահայ երգչուհի Սիբիլը:
«Աստված քեզ միշտ լույսերի մեջ պահի, իմ դրական, բարի, ժպտերես, տաղանդավոր ու հարազատ Հայկո ջան»,- գրել է քաղաքագետ Թևան Պողոսյանը:
«Հայաստան գալուն պես ծանոթացա քեզ հետ, եւ դու ամեն ինչ արեցիր, որպեսզի ես սկսեմ աշխատել ամենապրոֆեսիոնալ մարդկանց հետ: Եվ ես դա երբեք չեմ մոռանա: Աննկարագրելի ցավ, Հայկո ախպեր: Աստված հոգիդ լուսավորի»,- գրել է երգիչ Արամեն:
«Ցավով տեղեկացա, որ կյանքից հեռացել է ՀՀ վաստակավոր արտիստ, սիրված երգիչ, երգահան Հայկոն, ով իր մեծ ներդրումն է ունեցել հայկական երաժշտության զարգացման, տարածման գործում:
Ցավակցում եմ Հայկոյի ընտանիքին, հարազատներին, նրա երաժշտության սիրահարներին ու երկրպագուներին:
Թող Աստված հոգին լուսավորի»,-գրել է Երևանի նախկին քաղաքապետ, ԱԺ պատգամավոր Տարոն Մարգարյանը:
«Հավատում էինք, որ հրաշք կլինի, բայց…
Մեր լավ ընկեր, տաղանդավոր մարդ… Լույսերի մեջ մնաս, մեր Հայկո…»,- գրել է ՀՀ վաստակավոր արտիստուհի, երգչուհի Նունե Եսայանը: