Տիգրան Բարսեղյանն ավարտում է կարիերան Հայաստանի ազգային հավաքականումՆույնիսկ ցնցուղ ընդունելու սովորությունն ունի իր նրբություններըՄիջազգային հարթակ՝ ներկայացնելու Հայաստանի հարուստ սննդային մշակույթը Ինչպես են արձագանքում իմունային համակարգի բջիջները անանուխի, էվկալիպտի և չիլի պղպեղի բաղադրիչներինՍկանդալային երեկո Լիսաբոնում. Ռեալը հաղթեց Բենֆիկային, Վինիսիուսի դեմ ռասիզմն ու Մոուրինյուի հեռացումը (ֆոտոշարք)Ամենաշատ մրցանակային գումար վաստակած շախմատիստների եռյակը 2025-ին Բորուսիան տանը չոր հաշվով հաղթեց ԱտալանտայինՁմեռային Օլիմպիական խաղեր. Ադելիա Պետրոսյանը 5-րդն է կարճ ծրագրից հետոՍԴ-ն քննության կառնի կենսաթոշակի վճարման իրավունքի սահմանափակման դեմ ՄԻՊ-ի դիմումըՀայաստանն ու Հունաստանը փոխըմբռնման հուշագիր են ստորագրել բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում համագործակցության վերաբերյալՀայտնաբերվել են մեքենայից գողացած գումարը, թմրшմիջոց և փամփուշտներԷրդողանը հույս է հայտնել, որ Խաղաղության խորհուրդը կնպաստի տարածաշրջանում կայունությանըԴատախազությունը պահանջում է «Հանրապետական» խմբակցության նախկին պատգամավոր Կարեն Ավագյանից հօգուտ ՀՀ-ի բռնագանձել 10 անշարժ գույք և դրամական միջոցներNestlé-ի բաժնետոմսերն իջել են նվազագույն մակարդակի՝ մանկական սննդի հետ կապված սկանդալի պատճառով. BloombergՍերժ Սարգսյանի նկատմամբ կիրառված խափանման միջոցը՝ երկրից չբացակայելու արգելքը, վերացվել էՀունաստանի նախագահը հույս ունի, որ Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագիրը շուտով կստորագրվիՖրանսիան ու Հնդկաստանը բարձրացնում են հարաբերությունները ռազմավարական գործընկերության մակարդակիԻրանն առաջընթաց է գրանցել ռուսական գազի մատակարարման շուրջ բանակցություններում«Ֆրանսերեն» առարկայի համար կներդրվեն նոր ծրագրերին համապատասխան դասագրքերՔրեական ոստիկանության ծառայողները հայտնաբերել են հետախուզման մեջ գտնվող անձանց Իրանի դեմ նոր պատերազմը օգուտ չի բերի տարածաշրջանին. ԷրդողանԱռողջապահության նախարարը շաքարային դիաբետ ունեցողներին լավ լուր է հայտնել (տեսանյութ)Մի շարք մարզերում սպասվում է քամու ուժգնացումԵրևանի մետրոպոլիտենում մուտքի և ելքի հին դռները փոխարինվել են նորերով (տեսանյութ)Ուկրաինացիները կարծես պատրաստ են ընդունել տարածքային կորուստներըՍթարմերն ու Թրամփը քննարկել են Ժնևի բանակցությունների ընթացքն ու Իրանի հարցըՌուսաստանը հայտարարել է Սումիի մարզի բնակավայրի վերահսկողության մասինYouTube-ում գրանցվել է լայնածավալ խափանումԱՄՆ ոստիկանությունը կանխել է զինված հարձակման փորձըԺնևում մեկնարկել է Ուկրաինայի հարցով բանակցությունների երկրորդ օրըԿիեւը պատժամիջոցներ է սահմանել Լուկաշենկոյի դեմՄարդու իրավունքների պաշտպանն այցելել է «Հրազդանի ցերեկային խնամքի կենտրոնի» և «Երեխաների աջակցության հիմնադամի» երեխաների ցերեկային խնամքի և զարգացման կենտրոնՎիճաբանության ժամանակ մարմնական վնասվածքներ պատճառած տղամարդը հայտնաբերվել էԻրանում կրկին հակակառավարական բողոքի ցույցեր են անցկացվելԱվստրիայի Սանկտ Փյոլթըն քաղաքում մեկնարկել է Եպիսկոպոսաց հավաքըԿաթնամթերքի արտադրամասի կաթ պարունակող արտադրատեսակի արտադրության կասեցումը վերացվել էՏոկաևը կմասնակցի Խաղաղության խորհրդի առաջին նիստին ԱՄՆ-ում«Արզնի կաթնամթերք»-ի թթվասերի արտադրությունը կասեցվել է․ ՍԱՏՄԻրանն ու Ռուսաստանը ռազմածովային զորավարժություններ են սկսել Ադրբեջանը հաջողությամբ կառուցում է դեպի Հայաստան և Թուրքիա տանող երկաթգիծըՏարածքային հարցում առաջընթացի հասնելու լավագույն միջոցը Պուտինի հետ անձնական հանդիպումն էՎատիկանը չի մասնակցի Դոնալդ Թրամփի «Խաղաղության խորհուրդ» նախաձեռնությանըԳիրք նվիրելու օրվա առթիվ հայաստանյան թանգարաններում կանցկացվեն տարատեսակ միջոցառումներՀայտնի են ծանրամարտի Հայաստանի 2026 թ. առաջնության լավագույն մարզիկներըԻսրայելի կողմից Սոմալիլենդի ճանաչումը կարող է հանգեցնել նոր հակամшրտությունների․ ԷրդողանՏեխաս և Օկլահոմա նահանգներում ավելի քան 6000 հեկտար անտառ է այրվումՆԱՏՕ-ն ապահովում է իր բոլոր անդամների, նաև՝ ԱՄՆ-ի, անվտանգությունը ամբողջ Արկտիկայում, այդ թվում՝ ԳրենլանդիայումՊԵԿ պաշտոնատար անձանց գործողությունների հետևանքով պետությանը պատճառվել է առանձնապես խոշոր չափերի գույքային վնասՀամայնքային ոստիկանների բացատրական աշխատանքի շնորհիվ կամավոր հանձնվել է մեծ քանակի զենք-զինամթերք (տեսանյութ)Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում փետրվարի 17-ից 18-ը
Եթե հասարակությունը պասիվ դիրքորոշում որդեգրի, ապա դա կբերի Հայաստանի 3-րդ հանրապետության կործանմանը. քաղաքագետ
Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններում Նիկոլ Փաշինյանի հաղթանակով չի լուծվել այն ճգնաժամը, որը կար Հայաստանի Հանրապետությունում: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց քաղաքագետ Գագիկ Համբարյանը` անդրադառնալով ետընտրական վիճակին ՀՀ-ում:
«Եթե ներքաղաքական առումով ինքն ամրապնդել է իր դիրքերը եւ փորձում է իր պողպատե մանդատն օգտագործել երկրի ներսում, ցավոք սրտի, նույնը չի կարելի ասել արտաքին քաղաքականության առումով, որովհետեւ արտաքին բոլոր կարեւոր ակտորները, թե΄ խոշոր գերտերությունները, որոնք մեր տարածաշրջանում ունեն իրենց շահերը, թե΄ տարածաշրջանային տերությունները, ինչպիսիք են Թուրքիան, Իրանը եւ Ադրբեջանը, որի առաջ ծնկեց Նիկոլ Փաշինյանը, արհամարհած ունեն Նիկոլ Փաշինյանի ստացած մանդատը, ավելին ասեմ, Թուրքիան եւ Ադրբեջանը ուղղակի հրճվանքի մեջ են, քանի որ Նիկոլ Փաշինյանը կարողացավ վերարտադրվել: Եւ իրենք ըստ կյանքի կանոնների օգտագործում են այն բոլոր հնարավորությունները, որը տալիս է իրենց Նիկոլ Փաշինյանի հաղթանակը, այսինքն ամեն ինչ ստանալ իրենց կողմից ստորացված ու նսեմացված ղեկավարից: Եւ դա նորմալ է, ես լինելով նաեւ պատմաբան, չեմ կարող նշել որեւէ քաղաքական լիդերի, ով պարտություն կրելով պատերազմում, արտաքին քաղաքականությունում ձեռքբերումներ ունենալ, կամ չեզոքացնել այն բոլոր վտանգները,որոնք ստեղծվել են պարտության պատճառով: Մենք դեռ կսպասենք խայտառակ գործընթացների, որոնք տեղի են ունենալու մեր արտաքին քաղաքականության ոլորտում եւ եթե հայաստանյան հասարակությունը պասիվ դիրքորոշում որդեգրի եւ ուրախությամբ ընդունի այն հանգամանքը, որ Նիկոլ Փաշինյանը նվիրելու է ադրբեջանցիներին իրենց ցանկացած տարածքները Տավուշի մարզում, Վայոց Ձորի եւ Սյունիքի ուղղություններում, ապա դա կբերի վերջնականապես Հայաստանի երրորդ հանրապետության կործանմանը եւ դեռ շատ հարցականի տակ կլինի հայերի ֆիզիկական գոյությունը Հայաստանում եւ Արցախում, էլ չեմ ասում, որ երազենք 4-րդ հանրապետության մասին»,- ասաց նա: