Փաշինյանը և Կո-ն պատրաստվում են ծնողներից պահանջել տանել բոլոր երեխաներին Արցախի ՊԲ զորամասերից․ Գաբրելյանով
Փաշինյանը եւ Կո-ն պատրաստվում են պահանջել ծնողներից դուրս հանել բոլոր երեխաներին Արցախի Պաշտպանության բանակի զորամասերից: Այս մասին իր Telegram ալիքում գրել է ռուս լրագրող, «Իզվեստիա» թերթի խմբագրության տնօրենների խորհրդի նախագահ Արամ Գաբրելյանովը:
«Սրիկա թուրք Նիկոլից ամեն ինչ կարելի է սպասել: Կառավարական շրջանակներում մեր աղբյուրները հայտնել են մեզ @sisumasis Փաշինյանի եւ Կո-ի ծրագրերի մասին:
Փաշինյանը եւ Կո-ն պատրաստվում են պահանջել ծնողներից դուրս հանել բոլոր երեխաներին Արցախի Պաշտպանության բանակի զորամասերից:
Քանի որ դա խուճապ կստեղծի բնակչության շրջանում, Արցախում բնակչության անվերահսկելի արտահոսք կսկսվի: Ինչից հետո Ադրբեջանը կհայտարարի, որ խաղաղապահները պաշտպանելու բան չունեն, եւ դուրս կբերեն ռուս խաղաղապահներին:
Դրանից հետո կառաջանա Գյումրուց 102-րդ բազայի դուրս բերման հարցը: Սա Հայաստանի իշխանությունների ճանապարհային քարտեզն է՝ Բրիտանիայի միջնորդությամբ Թուրքիայի եւ Ադրբեջանի հետ դավադրությամբ»,-գրել է Արամ Գաբրելյանովը: