Թիկնիզյանը մասնակցել է Լիլի դեմ հաղթական խաղին
Եվրոպա լիգայի փլեյ-օֆֆի անցումային փուլի առաջին մրցավեճում սերբական «Ցրվենա Զվեզդան» հյուրընկալվելիս նվազագույն հաշվով կարևոր հաղթանակ տոնեց ֆրանսիական «Լիլի» նկատմամբ: Հանդիպումը կայացավ Ֆրանսիայի «Պիեռ Մորուա» մարզադաշտում:
Խաղի միակ և հաղթական գոլը առաջին խաղակեսի վերջնամասում հեղինակեց պաշտպան Ֆրանկլին Տեբո Ուչեննան՝ օգտվելով հարձակվող Ջեյ Էնեմի փոխանցումից:
Հայաստանի ազգային հավաքականի պաշտպան Նաիր Թիկնիզյանը սերբական թիմի մեկնարկային կազմում էր։ Նա ակտիվ հանդիպում անցկացրեց և փոխարինվեց 77-րդ րոպեին։
Հանդիպումն անցավ բավականին լարված մթնոլորտում։ «Ցրվենա Զվեզդայի» գլխավոր մարզիչ Դեյան Ստանկովիչը 37-րդ րոպեին էմոցիոնալ պահվածքի համար մրցավարի կողմից պատժվեց դեղին քարտով:
Թիմերի միջև պատասխան հանդիպումը կկայանա մեկ շաբաթ անց՝ փետրվարի 26-ին, Սերբիայում: Խաղի մեկնարկը նախատեսված է Երևանի ժամանակով 21:45-ին: