ԱՍՀ նախարարությունը հորդորում է կենսաթոշակառուներին մինչև մարտի 5-ը որևէ բանկ ընտրել, հակառակ դեպքում պետությունն է անելու իրենց փոխարենԱՄՆ-ն Մերձավոր Արևելք է տեղափոխել լրացուցիչ տասնութ F-35A կործանիչՊՆ նախկին պաշտոնատար անձին մեղադրանք է ներկայացվել խարդախության եղանակով առանձնապես խոշոր չափերի գույքի հափշտակության համարԱրաբկիրի համայնքային ոստիկանները բացահայտել են մեքենայից գողության դեպք․ հայտնաբերվել են ավտոմեքենայի հայելու 21 զույգ ապակիներ (տեսանյութ)Գլխավոր դատախազի հրամաններով` Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային փոփոխություններԽաղաղության խորհուրդը որոշ հարցերում կհամագործակցի ՄԱԿ-ի հետ․ ԹրամփՊուտինը Սերգեյ Իվանովին հեռացրել է Անվտանգության խորհրդի կազմիցՏասնհինգ երկիր պահանջել է, որ Ռուսաստանը ազատ արձակի քաղբանտարկյալներին և հետաքննի Նավալնու մահըՈւկրաինական ԱԹՍ-ները հարձակվել են ՌԴ հարավում խոշորագույն նավթավերամշակման գործարանի և Թաթարստանի մայրաքաղաքի վրաԱրշակ Խաչատրյանի գործով կամայական եզրակացությունները իրավական արժեք չունեն. ՀՀ քննչական կոմիտեՍևանի ԲԿ-ն համալրվել է համակարգչային շերտագրման ժամանակակից սարքովԻրանը ձգտում է գործարքի եւ հասկանում դրա տապալման հետեւանքները ԹրամփԿրшկոց՝ Զովունի գյուղի սկզբնամասում․ կա վիրшվորԲոլոր ճանապարհները բաց ենԺամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումըԱրաբական երկրներն ու ԵՄ-ն դատապարտել են Իսրայելի կառավարության որոշումըԴատախազությունը պահանջում է ԱԺ նախկին պատգամավոր Վահե Հակոբյանից բռնագանձել 12 անշարժ և շարժական գույքԵրևանում 2026թ. կիրականացվի 200 հազար քմ փոսային նորոգման աշխատանք (տեսանյութ)Ուկրաինան ավելի լավ է որքան հնարավոր է շուտ նստի բանակցությունների սեղանի շուրջը. ԹրամփԿկայանա՞ արդյոք Ավստրիայում փետրվարի 16-19-ին հրավիրված Եպիսկոպոսաց ժողովըԹալինի բենզալցակայաններից մեկում բռնկված հրդեհը մեկուսացվել էԻրանի արտգործնախարարը միջուկային ծրագրի շուրջ բանակցություններից առաջ հանդիպել է ԱԷՄԳ-ի ղեկավարի հետԲելգիան հյուպատոսական ծառայություններ կմատուցի ԵրևանումՏեղումներ կլինեն առանձին շրջաններում վաղըՕդի ջերմաստիճանը կբարձրանա ևս 2-3 աստիճանով Տաք, թարմ եփած սուրճ խմելը վտանգավոր Եղիշե Մելիքյանը հանդիպել է Հենրիխ ՄխիթարյանինՀրաձգության Հայաստանի հավաքականի կազմը Երևանում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությունումՎարորդական իրավունքի վկայականի դիմաց՝ 600 հազար դրամ․ կաշառքի միջնորդության դեպք ԳյումրիումՌազմավարական շրջադարձ. Մասկը Մարսի փոխարեն առաջնահերթությունը տալիս է ԼուսնինՀրայր Թովմասյանի վերաբերյալ կայացված մեղադրական դատավճիռը մտել է օրինական ուժի մեջԵվրոպան մի փոքր շունչ է քաշել. միջազգային մամուլԼեհաստանը պետք է միջուկային զենք ունենաԻրանում աստվածաբանական որոշումներ են կայացնում, ոչ թե՝ աշխարհաքաղաքական. ՌուբիոԱրդեն իսկ ասֆալտապատվել է շուրջ 2100 քմ հատվածՀայտնաբերվել է 426 ոչ սթափ վարորդ․ պարեկների անցած շաբաթվա ծառայության արդյունքները (տեսանյութ)Պայթյունի ահազանգ Թալին քաղաքի բենզալցակայաններից մեկում․ նախնական տվյալներով տուժածներ չկանԳիրք նվիրելու և Մայրենի լեզվի միջազգային օրերին նվիրված միջոցառումներ՝ երիտասարդական կենտրոններումԱտոմակայանն այս անգամ երկար կնորոգվի, բայց հոսանքի դեֆիցիտ չի լինի․ ՀԾԿՀ նախագահԱԺ ընտրություններին ընտրական իրավունք ունի 2 միլիոն 489 հազար 31 քաղաքացի. ԿԸՀԲողոքներ «Վեոլիա Ջուր» ընկերությունից․ ինչ խնդիրներ ու լուծումներ է մատնանշում ՀԾԿՀ-նԲրազիլացին վերադարձավ Բենիամին Նեթանյահուի գրասենյակում կասկածելի ծրար է հայտնաբերվել և ուղարկվել կենսաբանական լաբորատորիաԲացահայտվել է կաշառքի միջնորդության պատրվակով ոստիկանության նախկին պաշտոնատար անձի կողմից գումար ստանալու դեպքՄարդու իրավունքների պաշտպանի աջակցությամբ սոցիալապես անապահով ընտանիքին վերադարձվել է բժշկական ծառայությունների համար նախապես վճարված գումարըՁմեռային Օլիմպիական խաղեր․ Հայաստանի ներկայացուցիչների ելույթների ժամանակացույցըՆապոլին և Ռոման չպարզեցին հաղթողինՄեսին հնարավոր է չմասնակցի այս տարվա ֆուտբոլի Աշխարհի առաջնությանըՔնելուց առնվազն 3 ժամ առաջ այևս սնունդ չընդունելը կարող է բարելավել սրտանոթային և նյութափոխանակության առողջությունըՄագնուս Կարլսենը՝ Ֆիշերի շախմատի աշխարհի չեմպիոն
Որոտանի այդ հատվածն 9 գյուղերով կանցնի Ադրբեջանին. սպասում են՝ այլընտրանքային ճանապարհը կառուցվի. Տիգրան Վարդանյան
Արդեն մի քանի օր է՝ Գորիս-Կապան միջպետական ճանապարհի Որոտանի հատվածում ադրբեջանական ոստիկանական անցակետ է տեղադրվել, և այդ ճանապարհով Հայաստան մտնող մարդատար և բեռնափոխադրող մեքենաներն ադրբեջանցիները ենթարկում են ստուգման։
Երեկ Ադրբեջանի պետական մաքսային ծառայությունը տարածեց հաղորդագրություն, որով հայտնեցին, որ, ըստ ադրբեջանական Հարկային օրենսդրության, իրենց տարածք մտնող և այդ տարածքից դուրս եկող մեքենաները պետք է հարկվեն։
Ադրբեջանական կողմի այս հայտարարությունից մեկ օր անց ՀՀ իշխանությունը սրան որևէ պաշտոնական արձագանք չի տվել, ավելին՝ իշխող խմբակցության պատգամավոր Էդուարդ Աղաջանյանն այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ ադրբեջանական կողմը հենակետ է դրել Սովետական Ադրբեջանի տարածքում։
168 TV-ի «Ռեվյու» հաղորդաշարի եթերում Հանրապետական կուսակցության Երիտասարդական կառույցի անդամ Տիգրան Վարդանյանն անդրադառնալով հայկական կողմի լռությանն ու իշխանության ներկայացուցիչների արած մեկնաբանություններին՝ նախ հիշեցրեց, որ Ադրբեջանն այսօր անցակետ է տեղադրել ՀՀ-ին պատկանող այն տարածքում, որը որոշ ժամանակ առաջ փակել էր, և բացեց միայն այն ժամանակ, երբ Նիկոլ Փաշինյանը Կառավարության նիստի ժամանակ տվեց այս տարածքի ադրբեջանական անվանումը։
«Մենք գործ ունենք կապիտուլյանտ իշխանությունների հետ, որոնք, կարելի է ասել, իրենց քայլերը ձեռնարկում են ի շահ Ադրբեջանի իշխանության։ Իրավունք ունեմ մտածել, որ այս մարդը բանավոր այդ ճանապարհը հանձնել է Ադրբեջանին։ Եթե հիշում եք՝ նա հայտարարեց, որ մենք ունենք գրունտային այլընտանքային ճանապարհ, այնպես որ, Ադրբեջանը սպասում է այդ գրունտային ճանապարհի պատրաստ լինելուն, որպեսզի Որոտանի ճանապարհն ամբողջությամբ անցնի Ադրբեջանին՝ այդ հատվածի 9 գյուղերի հետ միասին։ Ինձ թվում է՝ իրենք երկխոսել են այս հարցով կապիտուլյանտի հայտարարած ուղիղ կապի միջոցով»,- ասաց Վարդանյանը։
Ըստ նրա՝ մայիսի 13-ից ադրբեջանական զինված ուժերն օկուպացրել են Հայաստանի սուվերեն տարածքը, սակայն օրենսդիր և գործադիր իշխանությունը զավթած մարդիկ հասարակությանը մանիպուլյատիվ հնարքներով շեղում են այդ թեմաներից, ու այդ դեպքում հարց է առաջանում՝ ինչո՞ւ չեն խոսում օկուպացված Հայաստանի մասին։
Վարդանյանի պնդմամբ՝ հենց այս ու Հայաստանի անվտանգությունը խաթարած այլ հարցերն են, որոնք պահանջում են փողոցային պայքարի միջոցով հեռացնել օրվա իշխանությանը։
«Առաջիկայում, ասում են, որ սպասվում է սահմանների սահմանագծում և սահմանազատում. կարծում եմ՝ այդ հարցը ևս դառնալու է փողոցային պայքարի պատճառ»,- ասաց Վարդանյանը։