ԱԺ խմբակցությունները ԱԱԾ տնօրենի և մյուս պաշտոնյաներին ԱԺ հրավիրելու հարցում ընդհանուր հայտարարի են եկել
Ազգային ժողովում իշխանությունն ու ընդդիմությունն ընդհանուր հայտարարի են եկել Սյունիքում տիրող իրավիճակի շուրջ քննարկումներ կազմակերպել խորհրդարանում ԱԱԾ տնօրենի, ԱԳ նախարարի, գլխավոր դատախազի, ՊԵԿ նախագահի և պատկան այլ մարմինների ղեկավարների մասնակցությամբ։ Այս մասին ԱԺ-ում այսօր՝ սեպտեմբերի 14-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը։
«Երեկ մենք «Հայաստան» խմբակցության անունից գրությունն ուղարկել ենք, որտեղ մատնանշել ենք կարեւորությունը, հրատապությունը եւ հարցերի մի խումբ, որոնք վերաբերում է անվտանգությանը, պաշտպանվածությանը, տնտեսական բաղադրիչին, մարդու իրավունքների խախտումներին եւ առաջարկել ենք, որ ներկա գտնվեն առաջին դեմքերի մակարդակով պաշտպանության նախարարը, ԱԳ նախարարը ԱԱԾ տնօրենը, գլխավոր դատախազը, մարդու իրավունքների պաշտպանն ու ՊԵԿ նախագահը: Շատ կարեւոր է, որ մենք լիարժեքորեն ստանանք տեղեկատվություն: Հնարավոր է, որ այստեղ պետական գաղտնիքի տարրեր լինեն, հետեւաբար մենք պատրաստ ենք բաց կամ փակ քննարկման»,-ասաց նա՝ հավելելով, որ ըստ էության, այդ տարածքում մենք կորցրել ենք Հայաստանի ինքնիշխանությունը:
Արծվիկ Մինասյանը տեղեկացրեց, որ իրենց գրությանը ԱԺ ղեկավարության կողմից ընթացք է տրվել, որոշվել է, որ լինելու է փակ քննարկում, փորձելու են անել այնպես, որ առաջին դեմքերը ներկա լինեն քննարկմանը»,-ասաց նա:
Պատգամավորի փոխանցմամբ՝ այժմ քննարկվում է քննարկումը կազմակերպելու օրվա և ժամի հարցը։