ՀՔԾ նախկին պետի որդուն դանակահարողը պաշտոնյա է. Նոր մանրամասներ են հայտնի դարձել դեպքից
ArmLur.am-ին մանրամասներ են հայտնի դարձել ՀՔԾ նախկին պետ Վահրամ Շահինյանի որդու` Երևան քաղաքի քննչական վարչության պետի տեղակալ Նարեկ Շահինյանի դանակահարության դեպքից:
«Մասնավորապես, մեզ հայտնի է, թե ով է եղել պաշտոնյան, որ դանահահարել է ՀՔԾ նախկի պետ Վահրամ Շահինյանի որդի Նարեկ Շահինյանին եւ ամենակարեւորը՝ որն է եղել պատճառը:
Ինչպես նկատում ենք Երեւանի քաղաքապետարանը արդեն մի քանի օր է, ինչ գործընթաց է սկսել տարբեր վարչական շրջաններում՝ ապամոնտաժելով ապօրինի կառուցված շինությունները:
Արդյունքում, մեզ հասած տեղեկությունների համաձայն՝ Կենտրոնի թաղապետարանի առեւտրի բաժնի պետը Կենտրոն վարչական շրջանի Տերյան-Իսահակյան խաչմերուկի հատվածում նախաձեռնել է ապամոնտաժել ծաղկի վաճառքով զբաղվող կրպակներից մեկը, որը պատկանում է ՀՔԾ նախկին պետ Վահրամ Շահինյանի որդուն՝ Նարեկ Շահինյանին: Արդյունքում, Նարեկ Շահինյանը, տեսնելով, որ իրեն պատկանող կրպակը ցանկանում են ապամոնտաժել տհաճ խոսակցություն է ունենում Կենտրոնի թաղապետարանի առեւտրի բաժնի պետի հետ, ինչի արդյունքում սկսվում է վիճաբանություն, ծեծկռտուք եւ Նարեկ Շահինյանին դանակահարում են»,-գրում է լրատվամիջոցը: