ՉԼ․ Բրյուգեի հերոսական քամբեքը և Բայերի վստահ հաղթանակը ՀունաստանումԹեյլոր Սվիֆթը վեցերորդ անգամ դարձել է աշխարհի ամենաշատ վաճառք ունեցող արտիստըԻսպանացի հաքերը մեկ ցենտ է վճարել շքեղ հյուրանոցներում գիշերակացի համարՕլիմպիական խաղերում մեդալների 9 հավաքածու է խաղարկվելԳաբրիել Սունդուկյանին նվիրված պատկերագիրքը նոր տեսանկյունից կներկայացնի մեծ դրամատուրգինՄեկնարկում է Ժամանակակից երաժշտության փառատոնը«Նյուքասլը» խոշոր հաշվով հաղթեց «Ղարաբաղին»Արձանագրվել է Չիկունգունիա տենդի դեպքՆոան պինդ և փորձառու թիմ է, բայց մենք եկել ենք հաղթելու համար․ Լերոյ ԷխտելդՊանրի արտադրամասի արտադրական գործունեության կասեցումը վերացվել է (ֆոտոշարք)Կառավարությունը շարունակում է աջակցություն տրամադրել սահմանամերձ համայնքների բնակիչներին«Ռուսական երկաթուղիներ» ընկերությունը Մոսկվայում աճուրդի է հանում Ռիգայի կայարանըՍԱՏՄ-ն կասեցրել է «Քարֆուր»-ի՝ «Կրուասան կրեմով» և «Դոնաթ նուտելայով» արտադրատեսակների արտադրությունըՖԻՖԱ-ի նախագահն արձագանքել է Վինիսիուսի շուրջ ծագած ռասիստական սկանդալինԱՄՆ զինուժը դիրքավորվում է Իրանին հնարավոր հարվածներ հասցնելու համար. The New York TimesՆման միջադեպերը չեն կարող նորմալ դիտարկվել որևէ մարդու կողմից կամ որևէ հասարակությունում. ՄԻՊ-ը՝ Աջափնյակի կրակոցների մասինԳագիկ Ծառուկյանի առանձնատանը և հողատարածքում կատարվում է զննություն. փաստաբանը մանրամասներ է ներկայացրելՀրդեհ սննդի կետերից մեկումՄի քանի ժամից կարող է շատ ուշ լինել, կարող է այլևս հնարավոր չլինի լեհերին տարհանել Իրանից․ ՏուսկՁևավորվել է ՆԳՆ հանցավորության վիճակագրության և հետազոտական կենտրոնը (տեսանյութ)Հայաստանն արժանացել է «Եվրոպայի ժառանգության առաջատար ուղղություն» կոչմանըՕտարերկրյա ներդրողները ՀՀ-ում կունենան տեղացիներին հավասար իրավունքներ և պարտավորություններԲրիտանական ոստիկանությունը ձերբակալել է թագավոր Չարլզի եղբորը՝ ԷնդրյուինԵրևանում uպանված չեչեն կնոջ hnւղարկավորությունն իրականացվելու է պետական միջոցներով՝ ՀՀ-ում. հարազատները 4 ամիս է՝ չեն եկել աճյnւնի հետևիցՌուսաստանը չի շեղվի ատոմի խաղաղ զարգացման հարցում Իրանին աջակցելու ուղուց. ՌԴ ԱԳ փոխնախարարԱտոմակայանի ռեզերվային ճգնաժամային կենտրոնը նոր տարածք կտեղափոխվի65+ տարիքի քաղաքացիներին միջինում 20,000 դրամ ենք տրամադրում դեղորայքի համար, վճարում է պետությունը. Անահիտ ԱվանեսյանՈւկրաինայի հարցով եռակողմ բանակցություններն այս պահին գտնվում են այն փուլում, որը հանրային քննարկում չի նախատեսում. ՊեսկովՈ՞վ է կանգնած Աջափնյակի սպանության ետեւում Կրակոցներից տուժածների վիճակը բավական ծանր է. նախարարԳիրք նվիրելու օրը՝ ԴատախազությունումԵԽ պատգամավորը ԵՄ-ին կոչ է արել գործնական քայլեր ձեռնարկել Բաքվում պահվող հայ գերիների ազատ արձակման ուղղությամբԵՄ-ՀՀ հարաբերությունները շարունակում են խորանալՍնդիկի հավելիչով արտադրանքի ներմուծումն ու արտահանումը կարգելվիFlyone Armenia-ն առաջարկում է ավիատոմսեր դեպի Վիեննա, Ամստերդամ, Ալիկանտե և Բաթումի՝ սկսած 24,99 եվրոյին համարժեք դրամիցԵԽ-ն կաջակցի օպերատիվ-հետախուզական գործունեության մասին նոր օրենքի մշակմանըԱռգրավվել է 1 կգ 150 գրամ մարիխուանա․ ՔՈԳՎ հերթական խոշոր բացահայտումըԳրքի գողը գող չի (տեսանյութ)«Արարատ-Արմենիա»-ն և «Փյունիկ»-ը հաղթանակներ տարան ուսումնամարզական հավաքի վերջին խաղերումՌուսաստանից 2025 թվականին ավելի քան 70 000 օտարերկրացի է վտարվել Որ հասցեներում ջուր չի լինիՀարավային Կորեայի նախկին նախագահը դատապարտվել է ցմահ ազատազրկմանԷկոնոմիկայի նախարարը տաքսիստների վարկավորման խնդրի վերաբերյալ քննարկում է նախաձեռնելԺամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումըԳիրք նվիրելու օր՝ նվազող գրադարաններ․ ի՞նչ խնդիրներ ունի գիրքը Հայաստանում5,5 մագնիտուդով երկրաշարժ` ԻրանումՁնահոսք Կալիֆորնիայում. 8 դահուկորդ մահացել էԻրանին հարված հասցնելու օգտին բազմաթիվ պատճառներ կան. Սպիտակ տունՀայաստանը կխորացնի ռազմատեխնիկական համագործակցությունը Լեհաստանի հետԵրրորդ և հաջորդ երեխաների համար սահմանվել է 50 հազար դրամ ամսական նպաստ
Ադրբեջանի կողմից գերեվարված լիբանանահայ Վիգեն Էուլջեկջյանը հոսպիտալացվել է
Նոյեմբերի 10-ին Շուշիի մերձակայքում ադրբեջանական զորքերի կողմից գերեվարված լիբանանահայ Վիգեն Էուլջեկջյանը հոսպիտալացվել է: Այս մասին Asbarez-ին տեղեկացրել են նրա 18-ամյա դուստրը` Քրիստինան եւ մայրը` Բեատրիսը: Նրանք պատմել են Վիգենի հետ իրենց վերջին հեռախոսային խոսակցության մասին, երբ նրան բանտից տեղափոխում էին հիվանդանոց:
Վերջին վեց ամիսների ընթացքում Քրիստինան ստիպված է եղել արագ մեծանալ: Նա խոսում է հանգիստ ու հասուն եւ դարձել է հայ ընտանիքի ձայնը, որը փափագում է վերադարձնել որդուն, եղբորը ու հորը, որի միակ հանցանքը Հայաստանում ավելի լավ ապագայի երազանքներն էին, գրում է թերթը:
Այս երազանքները փշրվեցին, երբ Ադրբեջանը անսպասելի պատերազմ սկսեց Արցախի դեմ: Չիմանալով, որ քաղաքն արդեն գրավված է, հրադադարի մասին համաձայնագրի հաջորդ օրը Վիգենը Շուշիի մոտ գերեվարվել էր: 2020-ի նոյեմբերի 10-ին նա, Մարալ Նաջարյանի հետ միասին, գնացել էր Շուշի՝ նախքան քաղաքը Ադրբեջանին հանձնելը իրերը հյուրանոցից վերցնելու: Նրանց կանգնեցրել էին ադրբեջանական զորքերը եւ ավտոբուսով տեղափոխվել Բաքու` բազմաթիվ այլ հայ գերիների, քաղաքացիական անձանց եւ զինվորների հետ միասին: Մարալ Նաջարյանը ազատ էր արձակվել 2021 թվականի մարտին, իսկ Վիգենը շարունակում է մնալ գերության մեջ, որտեղ նրա դեմ քրեական գործ է հարուցվել Ադրբեջանի կողմից:
Միջազգային Կարմիր խաչի ներկայացուցիչներին միայն 2021 թվականի փետրվարին էր թույլատրվել բանտում այցելել Վիգենին: ԿԽՄԿ-ն նպաստել է նրա եւ Բեյրութում նրա ընտանիքի պարբերաբար հաղորդակցությանը, նամակների փոխանակմանը: Ապրիլին Վիգենին հինգ ամսվա ընթացքում առաջին անգամ թույլատրել են զանգել ընտանիքին: Նա նրանց ասել է, որ իրեն լավ են վերաբերվում, եւ որ իր փաստաթղթերը կվերանայվեն երեք ամսից իրեն ազատ արձակելու համար։
Այս հույսերը կրկին փլուզվել են, երբ մայիսի 5-ին, դրանից մի քանի շաբաթ անց, Ադրբեջանի պետական անվտանգության ծառայությունը հայտարարել է, որ Վիգեն Էուլջեկջյանի հետաքննությունն ավարտված է եւ նրա գործը ուղարկվել է դատարան: Նրան մեղադրում են «ահաբեկչության», «որպես վարձկան ռազմական հակամարտությանը մասնակցելու» եւ «ադրբեջանական սահմանն ապօրինի հատելու» մեջ: