ՉԼ․ Բրյուգեի հերոսական քամբեքը և Բայերի վստահ հաղթանակը Հունաստանում Թեյլոր Սվիֆթը վեցերորդ անգամ դարձել է աշխարհի ամենաշատ վաճառք ունեցող արտիստը Իսպանացի հաքերը մեկ ցենտ է վճարել շքեղ հյուրանոցներում գիշերակացի համար Արձանագրվել է Չիկունգունիա տենդի դեպք Նոան պինդ և փորձառու թիմ է, բայց մենք եկել ենք հաղթելու համար․ Լերոյ Էխտելդ Պանրի արտադրամասի արտադրական գործունեության կասեցումը վերացվել է (ֆոտոշարք) Կառավարությունը շարունակում է աջակցություն տրամադրել սահմանամերձ համայնքների բնակիչներին «Ռուսական երկաթուղիներ» ընկերությունը Մոսկվայում աճուրդի է հանում Ռիգայի կայարանը ՍԱՏՄ-ն կասեցրել է «Քարֆուր»-ի՝ «Կրուասան կրեմով» և «Դոնաթ նուտելայով» արտադրատեսակների արտադրությունը ՖԻՖԱ-ի նախագահն արձագանքել է Վինիսիուսի շուրջ ծագած ռասիստական սկանդալին ԱՄՆ զինուժը դիրքավորվում է Իրանին հնարավոր հարվածներ հասցնելու համար. The New York Times Նման միջադեպերը չեն կարող նորմալ դիտարկվել որևէ մարդու կողմից կամ որևէ հասարակությունում. ՄԻՊ-ը՝ Աջափնյակի կրակոցների մասին
ՉԼ․ Բրյուգեի հերոսական քամբեքը և Բայերի վստահ հաղթանակը ՀունաստանումԹեյլոր Սվիֆթը վեցերորդ անգամ դարձել է աշխարհի ամենաշատ վաճառք ունեցող արտիստըԻսպանացի հաքերը մեկ ցենտ է վճարել շքեղ հյուրանոցներում գիշերակացի համարՕլիմպիական խաղերում մեդալների 9 հավաքածու է խաղարկվելԳաբրիել Սունդուկյանին նվիրված պատկերագիրքը նոր տեսանկյունից կներկայացնի մեծ դրամատուրգինՄեկնարկում է Ժամանակակից երաժշտության փառատոնը«Նյուքասլը» խոշոր հաշվով հաղթեց «Ղարաբաղին»Արձանագրվել է Չիկունգունիա տենդի դեպքՆոան պինդ և փորձառու թիմ է, բայց մենք եկել ենք հաղթելու համար․ Լերոյ ԷխտելդՊանրի արտադրամասի արտադրական գործունեության կասեցումը վերացվել է (ֆոտոշարք)Կառավարությունը շարունակում է աջակցություն տրամադրել սահմանամերձ համայնքների բնակիչներին«Ռուսական երկաթուղիներ» ընկերությունը Մոսկվայում աճուրդի է հանում Ռիգայի կայարանըՍԱՏՄ-ն կասեցրել է «Քարֆուր»-ի՝ «Կրուասան կրեմով» և «Դոնաթ նուտելայով» արտադրատեսակների արտադրությունըՖԻՖԱ-ի նախագահն արձագանքել է Վինիսիուսի շուրջ ծագած ռասիստական սկանդալինԱՄՆ զինուժը դիրքավորվում է Իրանին հնարավոր հարվածներ հասցնելու համար. The New York TimesՆման միջադեպերը չեն կարող նորմալ դիտարկվել որևէ մարդու կողմից կամ որևէ հասարակությունում. ՄԻՊ-ը՝ Աջափնյակի կրակոցների մասինԳագիկ Ծառուկյանի առանձնատանը և հողատարածքում կատարվում է զննություն. փաստաբանը մանրամասներ է ներկայացրելՀրդեհ սննդի կետերից մեկումՄի քանի ժամից կարող է շատ ուշ լինել, կարող է այլևս հնարավոր չլինի լեհերին տարհանել Իրանից․ ՏուսկՁևավորվել է ՆԳՆ հանցավորության վիճակագրության և հետազոտական կենտրոնը (տեսանյութ)Հայաստանն արժանացել է «Եվրոպայի ժառանգության առաջատար ուղղություն» կոչմանըՕտարերկրյա ներդրողները ՀՀ-ում կունենան տեղացիներին հավասար իրավունքներ և պարտավորություններԲրիտանական ոստիկանությունը ձերբակալել է թագավոր Չարլզի եղբորը՝ ԷնդրյուինԵրևանում uպանված չեչեն կնոջ hnւղարկավորությունն իրականացվելու է պետական միջոցներով՝ ՀՀ-ում. հարազատները 4 ամիս է՝ չեն եկել աճյnւնի հետևիցՌուսաստանը չի շեղվի ատոմի խաղաղ զարգացման հարցում Իրանին աջակցելու ուղուց. ՌԴ ԱԳ փոխնախարարԱտոմակայանի ռեզերվային ճգնաժամային կենտրոնը նոր տարածք կտեղափոխվի65+ տարիքի քաղաքացիներին միջինում 20,000 դրամ ենք տրամադրում դեղորայքի համար, վճարում է պետությունը. Անահիտ ԱվանեսյանՈւկրաինայի հարցով եռակողմ բանակցություններն այս պահին գտնվում են այն փուլում, որը հանրային քննարկում չի նախատեսում. ՊեսկովՈ՞վ է կանգնած Աջափնյակի սպանության ետեւում Կրակոցներից տուժածների վիճակը բավական ծանր է. նախարարԳիրք նվիրելու օրը՝ ԴատախազությունումԵԽ պատգամավորը ԵՄ-ին կոչ է արել գործնական քայլեր ձեռնարկել Բաքվում պահվող հայ գերիների ազատ արձակման ուղղությամբԵՄ-ՀՀ հարաբերությունները շարունակում են խորանալՍնդիկի հավելիչով արտադրանքի ներմուծումն ու արտահանումը կարգելվիFlyone Armenia-ն առաջարկում է ավիատոմսեր դեպի Վիեննա, Ամստերդամ, Ալիկանտե և Բաթումի՝ սկսած 24,99 եվրոյին համարժեք դրամիցԵԽ-ն կաջակցի օպերատիվ-հետախուզական գործունեության մասին նոր օրենքի մշակմանըԱռգրավվել է 1 կգ 150 գրամ մարիխուանա․ ՔՈԳՎ հերթական խոշոր բացահայտումըԳրքի գողը գող չի (տեսանյութ)«Արարատ-Արմենիա»-ն և «Փյունիկ»-ը հաղթանակներ տարան ուսումնամարզական հավաքի վերջին խաղերումՌուսաստանից 2025 թվականին ավելի քան 70 000 օտարերկրացի է վտարվել Որ հասցեներում ջուր չի լինիՀարավային Կորեայի նախկին նախագահը դատապարտվել է ցմահ ազատազրկմանԷկոնոմիկայի նախարարը տաքսիստների վարկավորման խնդրի վերաբերյալ քննարկում է նախաձեռնելԺամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումըԳիրք նվիրելու օր՝ նվազող գրադարաններ․ ի՞նչ խնդիրներ ունի գիրքը Հայաստանում5,5 մագնիտուդով երկրաշարժ` ԻրանումՁնահոսք Կալիֆորնիայում. 8 դահուկորդ մահացել էԻրանին հարված հասցնելու օգտին բազմաթիվ պատճառներ կան. Սպիտակ տունՀայաստանը կխորացնի ռազմատեխնիկական համագործակցությունը Լեհաստանի հետԵրրորդ և հաջորդ երեխաների համար սահմանվել է 50 հազար դրամ ամսական նպաստ
Եթե Սոթքից Խոզնավար սահմանային գծում տեղակայվեն միջազգային դիտորդներ, ապա ադրբեջանցիները կկաշառեն նրանց և հողերն օրինական ձևով կամաց-կամաց կգնեն
Եթե Սոթքից Խոզնավար սահմանային գծում տեղակայվեն միջազգային դիտորդներ, ապա ադրբեջանցիները կկաշառեն դիտորդներին, և սահմանը, հողերը օրինական ձևով կամաց-կամաց կգնեն. Tert.am-ի հետ զրույցում ասաց «Արաբո» ջոկատի հրամանատար Մանվել Եղիազարյանն՝ անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի՝ ԱԽ նիստի ժամանակ հնչեցրած առաջարկությանը, որ Սոթքից Խոզնավար սահմանային հատվածի երկու կողմերի զինվորական ստորաբաժանումները հեռանան սահմանից, սահմանագծի երկայնքով Ռուսաստանը կամ ԵԱՀԿ ներկայացնող դիտորդները տեղակայվեն, որի հետո տեղի կունենա սահմանային կետերի ճշգրտման աշխատանքներ:
«Քանի տարի էին իբր դիտորդները դիտում՝ ընտրություններն օրինակա՞ն է, թե ոչ: Դիտորդները տարիներ շարունակ խաբում էին և ասում՝ ընտրություններն անցավ օրենքի սահմաններում, կեցցե՛ ՀՀ Սահմանադրությունը: Նույն կերպ այդ դիտորդներին կբերեն, կտեղավորեն ՀՀ սահմանի մոտ, ադրբեջանցիները գումար կտան և նրանք կամաց -կամաց հետ կքաշվեն, մինչև Զանգեզուրը կտան և կասեն՝ դա Ադրբեջանի հողերն է: Իսկ մերոնք գումար չեն ծախսի, որ կկաշառեն դիտորդներին, քանի որ իրենց հայրենիք պետք չէ, մենք դժբախտ ժողովուրդ ենք»,- ընդգծեց նա:
Եղիազարյանը նշում է՝ ադրբեջանցիները միշտ գումարով են կարողացել հարցերը լուծել, և հիմա էլ դրա համար գումար չեն խնայելու, քանի որ նպատակ են դրել հայերին այս տարածքից դուրս հանել:
«Ես զարմացած եմ, որ Նիկոլ Փաշինյանն ասում է՝ Սև լճի 30 տոկոսի համար մենք պատերազմ չենք հրահրելու, ապրես, ուրեմն Զանգեզուրի 30 տոկոսի համար էլ չարժի պատերազմ հրահրել, ինչների՞ս է պետք Զանգեզուրը: Եթե վախենում ես, գերի հանձնվի, մենք էլ կպրծնենք, եթե վախենում եք, հրաժարական տվեք, ինչի՞ եք աթոռից կառչել, գնա, ինքնասպան եղիր, սա հայրենիք է՝ վախկոտների տեղը չէ»:
Խոսելով մայիսի 12-ին Սյունիքի և Գեղարքունիքի հատվածում ադրբեջանցիների ներխուժման, երկար ժամանակ տևող բանակցությունների հարցին և այն պնդմանը, որ ադրբեջանցիների մուտքը չեն կանխել՝ պատերազմից խուսափելու համար, Եղիազարյանն ասաց, որ Հայաստանի պետական սահմանը խախտվելու դեպքում, այդ անձիք պետք է գնդակահարվեին կամ գերի վերցվեին և փոխանակվեին հայ գերիների հետ, սակայն ինչպես տեսանք՝ ինժեներական գործ անող զինվորներին մեր հողից ադրբեջանցիները գերեվարեցին. «Եթե դուք հակառակորդի սահմանն անցնել վախենում եք, ապա մեր սահմանը պարտավոր եք պաշտպանել: Այդ ամենն արվում է նրա համար, որ կամաց -կամաց բերեն, հասցնեն Զանգեզուրի ավարտին, եթե իհարկե երկար մնան աթոռին: Եթե ինքը վախենում է, թող վստահի մեզ և կտեսնի՝ ինչքան արագ ադրբեջանցիներին դուրս կշպրտենք։ Այս ամենի պատճառը վախը չէ, մեկ ուրիշ բան կա, միգուցե գումար»: