Հունգարիան սկսել է օգտագործել ռազմավարական նավթի պաշարները Պեկինը Մոսկվային մեծ քանակությամբ ԱԹՍ-ներ է մատակարարում անսպասելի երկրի միջոցով. Bloomberg Ֆորսմաժորային իրավիճակում տվել ենք հրատապ լուծումներ. Փամբուխչյան Բելառուսում դժգոհ են. ԱԳ նախարարին ամերիկյան կողմը վիզա չի տրամադրել Մերձավանում խուզարկություններ են կատարվում. «Հետք» Հովիկ Աբրահամյանի դուստրն ու փեսան հրավիրվել են ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչություն. Հետք Ֆրանսիայի նախագահը մայիսի 4-ին կայցելի Հայաստան Եվրոպոլում Հայաստանի կողմից կապի սպա կնշանակվի․ Արփինե Սարգսյանն ընդունել է Վասիլիս Մարագոսին Տավուշի համայնքային ոստիկանները 68-ամյա տղամարդու տանը ինքնաձիգներ և փամփուշտներ են հայտնաբերել Խնդիրների լուծման բանաձևը մեկն է՝ խաղաղությունը. Վահագն Խաչատուրյան Աբովյանի համայնքային կոմունալ տնտեսության պաշտոնյան դատապարտյալի օգտին ապօրինի գործողության դիմաց կաշառք է ստացել. նախաքննությունն ավարտվել է Ճապոնիայի խորհրդարանի քննարկման է ներկայացվել պատմության մեջ ամենամեծ պետբյուջեի նախագծը
Հունգարիան սկսել է օգտագործել ռազմավարական նավթի պաշարներըՊեկինը Մոսկվային մեծ քանակությամբ ԱԹՍ-ներ է մատակարարում անսպասելի երկրի միջոցով. BloombergՖորսմաժորային իրավիճակում տվել ենք հրատապ լուծումներ. ՓամբուխչյանԲելառուսում դժգոհ են. ԱԳ նախարարին ամերիկյան կողմը վիզա չի տրամադրելՄերձավանում խուզարկություններ են կատարվում. «Հետք»Հովիկ Աբրահամյանի դուստրն ու փեսան հրավիրվել են ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչություն. ՀետքՖրանսիայի նախագահը մայիսի 4-ին կայցելի ՀայաստանԵվրոպոլում Հայաստանի կողմից կապի սպա կնշանակվի․ Արփինե Սարգսյանն ընդունել է Վասիլիս ՄարագոսինՏավուշի համայնքային ոստիկանները 68-ամյա տղամարդու տանը ինքնաձիգներ և փամփուշտներ են հայտնաբերելԽնդիրների լուծման բանաձևը մեկն է՝ խաղաղությունը. Վահագն ԽաչատուրյանԱբովյանի համայնքային կոմունալ տնտեսության պաշտոնյան դատապարտյալի օգտին ապօրինի գործողության դիմաց կաշառք է ստացել. նախաքննությունն ավարտվել էՃապոնիայի խորհրդարանի քննարկման է ներկայացվել պատմության մեջ ամենամեծ պետբյուջեի նախագծըԼոնդոնը թույլ չի տա օգտագործել Հնդկական օվկիանոսում գտնվող բազաները Իրանին հարվածելու համարՀաշվի առնելով իմ կարգավիճակը՝ ներքաղաքական հարցերում ակտիվ չեմ. ՀՀ նախագահՈղջ Հայաստանը կարող է հպարտանալ այս տղաներով․ Սանդրո ՊերկովիչՌուսաստանը մեծացնում է միջուկային տրիադայի մարտական ​​հնարավորություններըԶելենսկին հույս ունի զարգացնել պաշտպանական համագործակցությունը Ճապոնիայի հետԺողովրդավարությունը պաշտպանության նոր գործիքների կարիք ունիԱՄՆ-ը վերջին 2 տարում ավելի քան 40 անգամ կրճատել է Կիևին տրամադրվող օգնությունըԹրամփը կցանկանար Ռուսաստանին և Չինաստանին տեսնել Խաղաղության խորհրդի կազմում«Ավրորա» մարդասիրական հիմնադրամը խստորեն դատապարտել է Ռուբեն Վարդանյանի դատավճիռըՍյունիքի մարզի Մեղրի համայնքին է վերադարձվել ընդհանուր շուրջ 3.15 հա մակերեսով 6 հողամաս. Դատախազության վճիռները մտել են օրինական ուժի մեջԹեհրանը «վճռական» կպատասխանի ԱՄՆ ագրեսիային. ՄԱԿ-ում Իրանի մշտական ներկայացուցԿԳՄՍ նախարարն այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր, հետևել աշխատանքներինԵրաժշտական երեկո նվիրված Էդվարդ Միրզոյանի ծննդյան 105-ամյակին Պարգևատրվել են ընթերցանության օլիմպիադայի հաղթողներըԱջափնյակի կրակոցներից վիրավորվածներից հիվանդանոցում է 5 հոգի. Ոչ մեկի վիճակը ծայրահեղ ծանր չէ. բժիշկԷդգար Գևորգյանն ազատվել է ՊԵԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնիցՎթարային ջրանջատում Երևանի մի շարք հասցեներումԱրմավիրի մարզի շուրջ 20 հասցեներում իրականացվում են խուզարկություններ. ՆԳՆԱՄՆ-ը 3 օրում 68 ռшզմական բեռնատար ինքնաթիռ է տեղափոխել Մերձավոր ԱրևելքՊատրաստ եմ լսել դառը խոսքեր, սրտացավ առաջարկներ՝ իրական, դժվար, ամենօրյա կյանքի մասին, որ միասին գտնենք լուծումները. Գագիկ ԾառուկյանՄոդուլային ատոմակայան կառուցելու որոշումն ընդունվել է Հայաստանի էներգետիկ համակարգին նաև լրացուցիչ ճկունություն հաղորդելու նպատակով. ԽուդաթյանԼիբանանում ՀՀ դեսպանը հանդիպել է երկրի վարչապետի հետԱնհայտ ինքնաթիռն ԱՄՆ-ից մտել է Ռուսաստանի տարածք. SHOTՀայաստանը հաստատակամ է խաղաղության ամրապնդմանը նպաստելու իր ջանքերում․ ՄիրզոյանԼոս Անջելեսի հայ համայնքի նեկայացուցիչների հետ քննարկվել են խաղաղության գործընթացը և Հայաստանի դեմ իրականացվող ապատեղեկատվական արշավները«Նոա»-ն Կոնֆերենցիաների լիգայի փլեյ-օֆֆի առաջին խաղում հաղթեց նիդեռլանդական «ԱԶ Ալկմար»-ինԹրամփը դիտարկում է Իրանի միջուկային օբյեկտներին խոշոր hարված hասցնելու հնարավորությունը. ABC NEWSՎաշինգտոնում Իլհամ Ալիևի անվտանգության աշխատակիցները մարմնական վնաuվածքներ են պատճառել ադրբեջանցի ցուցարարներին Ինչո՞ւ Հայաստանի ավիաոլորտը մնաց ԵՄ «սև ցուցակում»․ Քաղավիացիան մանրամասներ է հայտնումԿարծում եմ՝ դա խայտառակություն է. Թրամփը՝ նախկին արքայազն Էնդրյուի ձերբակալության մասինԵթե խաղաղություն լինի, ապա ուկրաինա-հունգարական հարաբերությունները կկարգավորվեն. ՕրբանՄեքենան բախվել է ծառին, կա մեկ զոհՊլանային նորոգման աշխատանքներով պայմանավորված ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումըANCA-ն Թրամփին կոչ է անում հետ կանչել Բարաքին` Էփշտեյնի հետ կապերի պատճառովՄեծ Բրիտանիայի թագավորի եղբորը ազատ են արձակել 12-ժամյա հարցաքննությունից հետոԱվտոտնակների փոխարեն՝ բակային տարածքներ (ֆոտոշարք)Վարչապետը մասնակցել է Խաղաղության խորհրդի անդրանիկ նիստինՏեղումներ չեն սպասվում, օդի ջերմաստիճանը կնվազի
«Ավրորա» մարդասիրական հիմնադրամը խստորեն դատապարտել է Ռուբեն Վարդանյանի դատավճիռը
«Ավրորա» մարդասիրական հիմնադրամը կոչ է արել անհապաղ ազատ մարդասիրական այս նախաձեռնության համահիմնադիր  արձակել Ռուբենին եւ դիմել է միջազգային հանրությանը՝ պաշտպանելու արդարության, մարդու իրավունքների եւ արդար դատավարության սկզբունքները։
«Ռուբենին առաջադրված մեղադրանքները, որոնք առնչվում են Լեռնային Ղարաբաղում (Արցախում) նրա մարդասիրական գործունեությանը, անտեսում են մարդու հիմնարար իրավունքները, ինչը մտահոգիչ է։ Տասնամյակներ շարունակ Ռուբենը եղել է կրթության, մարդասիրական օգնության եւ սոցիալական առաջընթացի անձնվեր պաշտպան՝ իր կյանքը նվիրելով համայնքների հզորացմանը եւ մարդկային արժանապատվության խթանմանը: 2015 թ․ նա համահիմնադրեց «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունը, որը նրա անսասան նվիրումի վառ ապացույցն է՝ մեծարելու նրանց, ովքեր ուրիշներին պաշտպանելու համար վտանգում են իրենց կյանքը»,- նշված է հայտարարության մեջ:
«Ավրորան» Ադրբեջանի ռազմական դատարանի վճիռը որակել է «մեծագույն անարդարություն» է, «անասելի ցավ նրա ընտանիքի համար, որն այս ամբողջ ընթացքում անցնելով այս ծանր փորձության միջով՝ բախվել է հսկայական դժվարությունների»։
«Ռուբենի գործունեությունը, հատկապես սրվող հակամարտությունների այս ժամանակաշրջանում, արտացոլում է այն արժեքները, որոնց վրա հիմնված է «Ավրորան»՝ կարեկցանք, խիզախություն եւ մարդկայնության հանդեպ անսասան հավատ։ Նրա դատավճիռը մտահոգիչ ուղերձ է նրանց, ովքեր իրենց կյանքը նվիրում են մարդասիրական գործին հատկապես այն ժամանակ, երբ տարածաշրջանը բախվում է լուրջ մարտահրավերների՝ հանգեցնելով տասնյակ հազարավոր տեղահանվածների եւ անհապաղ օգնության կարիք ունեցողների խնդրին»,- ասված է հայտարարության մեջ։