Ուզում եմ Վլադիմիր Վարդանյանին հարցնել՝ Դուք պատգամավո՞ր եք, թե՞ մարդ ծեծող խուլիգան
ԱԺ-ում ընթանում է խորհրդարանի աշխատանքները լուսաբանող լրագրողների տեղաշարժի սահմանափակման վերաբերյալ քննարկում՝ ՀԿ ներկայացուցիչների և խմբագիրների մասնակցությամբ:
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արեգնազ Մանուկյանն էլ շեշտեց, որ քննարկմանը ներկա է՝ որպես նախկինում լրագրողական գործունեություն ծավալած անձ, որը ԱԺ-ում տեսել է տարբեր սահմանափակումներ, տեսել է, թե ինչպես են սահմանափակում օթյակներում տարբեր ակցիաներ իրականացնելու փորձերը:
«Ինչպես ասում են՝ գող, սիրտը դող, մարդիկ հանձնել են հայրենիք, հանցագործություն են թույլ տվել, շարունակում են հանձնել: Իրենք՝ բանավոր կամ գրավոր պայմանավորվածությունների հիման վրա, թշնամին կամաց-կամաց առաջ է գալիս: Իրենց այս լկտիությունը հասել է այն աստիճանի, որ իրենց բռնապետական նկրտումները փորձում են կիրառել նաև պատգամավորների նկատմամբ: ԱԺ-ում տեղի ունեցած ծեծկռտուքի ժամանակ Վլադիրմիր Վարդանյանը հարցնում էր՝ դուք լրագրո՞ղ եք, թե՞ պատգամավոր, հիմա ես ուզում եմ Վլադիմիր Վարդանյանին հարցնել՝ Դուք պատգամավո՞ր եք, թե՞ մարդ ծեծող խուլիգան»,- հավելեց Արեգնազ Մանուկյանը: