Սյունիքի մարզպետի որդին շարունակում է թաքնվել քննությունից, իրավապահները նրա «հետքը» ոչ մի կերպ չեն գտնում
Սյունիքի մարզպետ Մելիքսեթ Պողոսյանի որդին՝ Կարեն Պողոսյանը շուրջ մեկ ամիս է հետախուզման մեջ է, բայց վերջինիս «հետքը» իրավապահ մարմիններին գտնել չի հաջողվում։ Ընդ որում՝ սա այն դեպքում, երբ Մելիքսեթ Պողոսյանը հայտարարել էր, որ որդին երկրում է, իր գործերով զբաղվում, իսկ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հավաստիացրել էր, թե վերաքննիչ քրեական դատարանի որոշումից հետո կներկայանա։ Ասել է թե՝ որդին պետք է որոշի, թե երբ ներկայանա նախաքննական մարմնին։
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 14-ին՝ ժամը 01.00-ի սահմաններում Գորիս քաղաքում Սյունիքի մարզպետ Մելիքսեթ Պողոսյանի որդու՝ 33-ամյա Կարեն Պողոսյանի և Սյունիքի նախկին մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի որդու՝ Տիգրան Խաչատրյանի միջեւ առաջացած վիճաբանությունը վերածվել էր ծեծկռտուքի, հնչել էին կրակոցներ, կային տուժածներ։ Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասով և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ սպանության փորձի, զենքի գործադրմամբ խուլիգանության և ապօրինի կերպով հրազեն պահելու հատկանիշներով: Հարուցված քրեական գործի շրջանակներում Կարեն Պողոսյանի նկատմամբ հետախուզում է հայտարարվել։ Նա մեղադրվում է սպանության փորձի և ապօրինի հրազեն պահելու մեջ։ Հարուցված քրեական գործի շրջանակներում երկու անձ տուժող է ճանաչվել։
«Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ՔԿ-ից հայտնեցին, որ Կարեն Պողոսյանը շարունակում է գտնվել հետախուզման մեջ, նրա նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը չի փոխվել։