Ուզում եմ հույս հայտնել, որ այս տեմպերով «Միսս աշխարհ» գեղեցկության մրցույթին Հայաստանը Քյարամյանը չի ներկայացնի․ իրավաբան
«Իրավունքը» գրում է. «Հայաստանի քննչական կոմիտեի նախագահ է նշանակվել իր կարճատև պաշտոնավարումներով ռեկորդակիր համարվող 30-ամյա Արգիշտի Քյարամյանը։
Հիշեցնենք, որ Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության երեք տարիների ընթացքում նա հասցրել է 10 անգամ պաշտոնի նշանակվել, որից միայն հինգը՝ ԱԱԾ-ում և Քննչական կոմիտեում: Թե որն է Քյարամյանի ֆենոմենը, «Իրավունքը» պարզեց իրավաբան Ռոբերտ Հայրապետյանի տեսակետը:
-Արգիշտի Քյարամյանի պաշտոնավարման վերաբերյալ բավական ծավալուն մասնագիտական վերլուծություն եմ արել դեռևս այն ժամանակ, երբ նա նշանակվեց ԱԱԾ տնօրենի տեղակալ, այնուհետև՝ ԱԱԾ տնօրեն: Եվ մինչև հիմա շարունակում եմ պնդել, որ նա այդ պաշտոնները զբաղեցրել է «Ազգային անվտանգության մարմիններում ծառայության մասին», «Վարչական վարույթի մասին», «Հանրային ծառայության մասին» օրենքների կոպտագույն խախտմամբ:
Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ Քննչական կոմիտեի նախագահի պաշտոնում նրա նշանակումն էլ, ըստ էության, ակնհայտորեն հակասության մեջ է «Հանրային ծառայության մասին» օրենքով ամրագրված կարևորագույն սկզբունքների հետ, ինչպիսին է, օրինակ, պրոֆեսիոնալիզմը և այլն: Ժամանակի հարց է, կարելի է անգամ վիճարկել այս նշանակումը վարչական դատարանում: Այլ մեկնաբանություն Քյարամյանի նշանակման մասով չեմ կարող տալ, միայն ուզում եմ հույս հայտնել, որ այս տեմպերով «Միսս աշխարհ» գեղեցկության մրցույթին Հայաստանը Արգիշտի Քյարամյանը չի ներկայացնի: Անձին այս պաշտոնից այլ պաշտոնի տանել միայն նրա համար, որ վերջինս ունենա զբաղվածություն պետական ապարատում, առնվազն անտրամաբանական է»,-գրում է թերթը։