ՔՊ–ն հրապարակեց քվեարկության արդյունքները. Հայտնի են հաջողակ 50 անձանց անունները Այսօրվանից սկսվում է Մեծ Պահքը Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունը զգուշացնում է «Զայեդ» մարդկային եղբայրության մրցանակն ունի 1 մլն դոլար մրցանակային ֆոնդ, որը Հայաստանը Ադրբեջանի հետ կիսել է․ Նիկոլ Փաշինյան Անչելոտին Աշխարհի առաջնությունից առաջ կերկարաձգի պայմանագրի ժամկետը Վրացական կողմը հերքել է Օվերչուկի խոսքերը աբխազական երկաթուղու գործարկման մասին Հայաստանն ու Թուրքիան համաձայնության են եկել ուղիղ ցամաքային առևտրի շուրջ Ձմեռային Օլիմպիական խաղեր. Միքայել Միքայելյանը 53-րդն է Հրդեհի ահազանգ խանութ-սրահներից մեկի պահեստում (թարմացված) Խուդաթյանն ու Կոպիրկինը քննարկել են ՀԱԷԿ-ի 2-րդ էներգաբլոկի շահագործման ժամկետի երկարաձգման հարցեր Առգրավվել է հալյուցինոգեն սնկերով հարյուր փաթեթ․ Երևանի քրեական ոստիկանների բացահայտումը (տեսանյութ) Քննարկել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-ԱՄՆ համագործակցությանը վերաբերող հարցեր
Քիմ Քարդաշյան, Դոնալդ Թրամփ․ ԱՄՆ գլխավոր դատախազը հրապարակել է այն հայտնիների ամբողջական ցուցակը, որոնց անունները հանդիպում են Էփշթեյնի ֆայլերումՔաղաքապետը փոսալցման աշխատանքների վերաբերյալ հանձնարարականներ է տվելՄեդվեդևը բացատրել է, թե որքան կապրի Զելենսկին՝ Պուտինի մասին իր խոսքերից հետոՄեծ Պահք. Օր 1Ավազի մաքրման աշխատանքներում խնդիր ունենք. քաղաքապետը հանձնարարական է տվելԷլեկտրաէներգիայի ընդհատումներ Երևանում և մարզերումԵթե ԱՄՆ-ն քննարկի պատժամիջոցների վերացման հարցը, Իրանը պատրաստ կլինի փոխզիջումների. ԱԳ փոխնախարարՀայ գեղասահորդները պայքարը կշարունակեն փետրվարի 16-ինՈւկրաինայի էներգետիկայի նախկին նախարարը ձերբակալվել է երկրից հեռանալու փորձի ժամանակՄագնուս Կարլսենը՝ Ֆիշերի շախմատի աշխարհի չեմպիոն Ռուսաստանը գերտերություն չէ, նրա առավելագույն պահանջները չեն կարող բավարարվել բանակցություններում․ Կայա ԿալլասՊատրիարք Կիրիլն արգելել է ռուսներին աղոթել աշխատավարձի բարձրացման համարԻրանի արտգործնախարարը մեկնել է Շվեյցարիա՝ ԱՄՆ-ի հետ բանակցություններիՔՊ–ն հրապարակեց քվեարկության արդյունքները. Հայտնի են հաջողակ 50 անձանց անուններըՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունն այսօր փակ կլինիԱյսօրվանից սկսվում է Մեծ ՊահքըԽոշոր ավտովթար՝ Գեղարքունիքի մարզում․ կա 5 վիրավորԴռները բացե´ք, գարուն է գալիս. Գագիկ ՍուրենյանՀայտնի են Ծանրամարտի Հայաստանի առաջնության չեմպիոններն ու մեդալակիրներըՀայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունը զգուշացնում է«Զայեդ» մարդկային եղբայրության մրցանակն ունի 1 մլն դոլար մրցանակային ֆոնդ, որը Հայաստանը Ադրբեջանի հետ կիսել է․ Նիկոլ ՓաշինյանԱնչելոտին Աշխարհի առաջնությունից առաջ կերկարաձգի պայմանագրի ժամկետըՎրացական կողմը հերքել է Օվերչուկի խոսքերը աբխազական երկաթուղու գործարկման մասինՀայաստանն ու Թուրքիան համաձայնության են եկել ուղիղ ցամաքային առևտրի շուրջՁմեռային Օլիմպիական խաղեր. Միքայել Միքայելյանը 53-րդն էՀրդեհի ահազանգ խանութ-սրահներից մեկի պահեստում (թարմացված)Խուդաթյանն ու Կոպիրկինը քննարկել են ՀԱԷԿ-ի 2-րդ էներգաբլոկի շահագործման ժամկետի երկարաձգման հարցերԱռգրավվել է հալյուցինոգեն սնկերով հարյուր փաթեթ․ Երևանի քրեական ոստիկանների բացահայտումը (տեսանյութ)Քննարկել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-ԱՄՆ համագործակցությանը վերաբերող հարցերՌուսաստանի և Վրաստանի միջև երկաթուղային հաղորդակցության վերականգնման մասին խոսք չկա. Վրացական երկաթուղիՁմեռային Օլիմպիական խաղեր․ Հայաստանն այսօր ունի մեկ մասնակիցԱնցկացվել է Հայաստան-ԵՄ երիտասարդական առաջին համաժողովըԱՄՆ-ն հաստատել է իր ուժերի դուրսբերումը Սիրիայի Ալ Թանֆ ռազմաբազայիցՁմեռային Օլիմպիական խաղեր․ դահուկորդ Կատյա Գալստյանը 111 մասնակիցների շրջանում զբաղեցրել 82-րդը տեղըՄադրիդյան մղձավանջ Բարսելոնայի համար. 4 անպատասխան գոլ և կարմիր քարտՀայաստանի հավաքականի մրցակիցները Ազգերի լիգայումՏոմսերի խարդախության հետ կապված Լուվրը կրել է ավելի քան 10 միլիոն եվրոյի վնասԲանգլադեշում իշխանության են գալիս ազգայնականները` Z սերնդի հեղափոխությունից հետոՋեֆրի Էփշթեյնի փաստաթղթերի հրապարակումից հետո Քեթի Ռումմլերը հայտարարել է իր հրաժարականի մասին Եվրոպայի 2027 թ. առաջնությանը պատրաստվելիս մեծածավալ աշխատանքներ ունենք իրականացնելու. նախարարԱշխարհահռչակ դաշնակահար Լանգ Լանգը ելույթ կունենա ԵրևանումՖԻՖԱ-ն Ատլետիկին արգելել է նորեկներ գրանցել մինչև 2028 թվականըԳերմանիայում տեղի կունենա Ֆիշերի արագ շախմատի աշխարհի առաջին պաշտոնական առաջնությունըՎարչապետի պաշտոնում չեմ պատկերացնում մի քանի երկրի քաղաքացի հանդիսացող անձի (տեսանյութ). ՆԳ նախարարՄոդուլյար ատոմակայանը լրացուցիչ ճկունություն կհաղորդի ՀՀ էներգահամակարգի կառավարմանը«Հայփոստ»-ի պաշտոնյան մեղադրվում է խոշոր չափերով հափշտակության մեջ. քրվարույթն ուղարկվել է դատարանԱՄՆ ռազմական կցորդը «Պատվո լեգեոն» շքանշան է հանձնել գնդապետ Արման Մկրտչյանին՝ օրինակելի ու անբասիր ծառայության համարԱռանց վարորդներին զգուշացնելու մեքենաները տարհանելու դեպքերը կբացառվեն. Արփինե ՍարգսյանԱԺ-ն առաջին ընթերցմամբ ընդունել է «Տեսալսողական մեդիայի մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագիծըՀրդեհի ահազանգ խանութ սրահներից մեկի պահեստում
«Ես այդ ճանապարհով իմ ընտանիքին չեմ տանի, բա եթե ինչ-որ բան անեն ու վերցնեն՝ տանեն Բաքու, ո՞վ է պատասխան տալու». Ճակատենի վարչական ղեկավար
Սյունիքի մարզի Ճակատեն գյուղի վարչական ղեկավար Արա Հարությունյանի խոսքով՝ չի բացառվում, որ վաղը կամ մյուս օրն էլ թշնամին փակի Ճակատեն-Կապան ճանապարհահատվածը։
«Երեկ մինչև ժամը 12-ը փակվեց Կապան-Որոտան ճանապարհը, մինչև առավոտ Ճակատեն ճանապարհն էլ էր փակ, բայց փակել էին հայկական ուժերը՝ ժողովրդի անվտանգությունը պահպանելու համար։ Չգիտենք, թե թշնամին ինչ կարող է անել այդ պահին։ Գիշերը ժամը 1-ին գնացել եմ Ճակատենի ճանապարհով, ճիշտ է, չէին թողնում, բայց հատուկ մարդկանց ուղեկցությամբ թույլ էին տալիս։ Փառք Աստծո, այդ ճանապարհին որևէ թուրք չեմ տեսել։ Երեկ բոլորս անակնկալի եկանք Գորիս-Կապան ճանապարհի հետ կապված, հիմա կարող է մի օր էլ այստեղ մեզ անակնկալի բերեն, ես չեմ պատկերացնում՝ ինչպես գնամ, հասնեմ գյուղս, կամ գյուղացին ինչպես գնա փողը վճարի թշնամուն, նոր գնա իր գյուղ։ Իմ տրամաբանության, ուղեղի մեջ չի տեղավորվում այս ամենը, չեմ կարողանում հասկանալ։ Մեկ բանում վստահ եմ՝ հաստատ այսպես երկար չի կարող շարունակվել, ուզում է՝ այլընտրանքային ճանապարհ սարքեն, ուզում է՝ այլ բան սարքեն»,- 168.am-ի հետ զրույցում ասաց Արա Հարությունյանը։
Անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի՝ Կառավարության այսօրվա նիստում արած հայտարարությանը, որ Ադրբեջանն իր մաքսակետը ՀՀ տարածքում չի տեղադրել, Ճակատենի վարչական ղեկավարը նկատեց՝ չգիտեմ, թե երբվանից հայկական այդ հատվածը դարձրեցին ադրբեջանական։
«Միանշանակ սյունեցին չի կոտրվելու, ինչքան անցակետ ուզում է՝ թող դնեն։ Թող բերեն Կապանի մեջ էլ մի անցակետ դնեն, պրծնենք, չգիտեմ՝ Սյունիքն ուզում են կտրե՞լ, թե՞ այլ բան անել։ Մենք մեր անվտանգությունը կպահենք, անձամբ ես առաջինն եմ կանգնելու, ես ու իմ նման տղաները մինչև վերջ կանգնել ու այդ տարածքները պաշտպանել ենք, բայց այսօր ասում է, թե դրանք ադրբեջանական տարածք են։ Սա ինձ համար անընդունելի է, ԱԽ քարտուղարն էլ ասում է՝ թող փող վճարեն ու ադրբեջանական մաքսակետով անցնեն։ Բա դու երկու օր առաջ Կապան էիր եկել, գայիր այդ ճանապարհով՝ փող վճարեիր ու գայիր, ինչո՞ւ էիր Տաթևով եկել ու մեզ էլ ստիպում ես այդ ճանապարհն օգտագործել։ Ես այս ամենը չեմ հասկանում, ես հիմա պետք է իմ երեխային վերցնեմ, որ այդ ճանապարհով անցնե՞մ։ Ես այդ ճանապարհով իմ ընտանիքին չեմ տանի, բա եթե ինչ-որ բան անեն ու վերցնեն՝ տանեն Բաքու, ո՞վ է պատասխան տալու»,- հավելեց նա։
Միաժամանակ նա տեղեկացրեց, որ բնակչության շրջանում խուճապ չկա, բայց ներքին անհանգստությունը միշտ էլ կա, հատկապես այն դեպքում, երբ գյուղերում թշնամու դիրքերը շատ մոտ են, օրինակ, Ճակատենում տուն կա, որից թշնամու դիրքի հեռավորությունն ուղիղ 300 մետր է։
«Ճանապարհն անցում ենք, թշնամին ծափ է տալիս, գոռում է՝ «օյ, այ» վանկարկումներ է անում, տհաճ է, նույնիսկ իրենց կանգնելու ձևն է տհաճ։ Այս ամենը շատ վատ է, ու չգիտեմ, թե Հայաստանն ուր է գնում, ինքս լավ բան չեմ զգում»,- եզրափակեց Արա Հարությունյանը։
Հիշեցնենք, որ երեկ Հանրային հեռուստաընկերության եթերում Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հայտարարեց, որ ադրբեջանական կողմը հայկական կողմին տեղեկացրել է, որ այսօրվանից՝ գիշերը 12-ից սկսած՝ Գորիս-Կապան ճանապարհի հատվածում կիրականացնի սահմանային և մաքսային հսկողության գործառույթ, այսինքն՝ մաքսակետեր կտեղադրի։