Դատարանը որոշել է պարտավորեցնել Եկեղեցուն՝ ամբողջությամբ և առանց խոչընդոտի ապահովել Տեր Արամի և Տեր Թադեի պաշտոնավարումը Քննարկվել են ՀՀ-ԵՄ գործընկերության ռազմավարական օրակարգի իրագործմանն առնչվող հարցեր ՆԳ նախարարն այցելել է ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն Օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա, ապա կնվազի. Երևանում և առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ Չինաստանում նշում են Նոր տարվա առաջին օրը Սաթիկ Սեյրանյանը հայց է ներկայացրել՝ ընդդեմ Պետրոս Ղազարյանի Բանակցությունները կենտրոնացած են Թեհրանի միջուկային ծրագրի և Իրանի դեմ պատժամիջոցների վերացման վրա ՌԴ նավատորմն ամենալավ երաշխիքն է ռուսական առևտրային նավերի անվտանգության համար. Նիկոլայ Պատրուշև Բուդապեշտում Ուկրաինայի դեսպանը կանչվել է Հունգարիայի արտաքին գործերի նախարարություն Եվրոպան չի մասնակցի Ժնևում կայանալիք Ռուսաստան–ԱՄՆ–Ուկրաինա բանակցություններին Լեհաստանի իշխանությունները երկրի քաղաքացիներին կոչ են արել լքել Ռուսաստանը Ռուսաստանի և ԱՄՆ-ի պատվիրակությունները ժամանել են Ժնև՝ Ուկրաինայի հարցով բանակցությունների համար
Գիշերը խոցվել է ուկրաինական 151 անօդաչու թռչող սարք. ՌԴ ՊՆԴատարանը որոշել է պարտավորեցնել Եկեղեցուն՝ ամբողջությամբ և առանց խոչընդոտի ապահովել Տեր Արամի և Տեր Թադեի պաշտոնավարումըՔննարկվել են ՀՀ-ԵՄ գործընկերության ռազմավարական օրակարգի իրագործմանն առնչվող հարցերՆԳ նախարարն այցելել է ՆԳՆ 112 օպերատիվ կառավարման կենտրոնՕդի ջերմաստիճանը կբարձրանա, ապա կնվազի. Երևանում և առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներՉինաստանում նշում են Նոր տարվա առաջին օրըՍաթիկ Սեյրանյանը հայց է ներկայացրել՝ ընդդեմ Պետրոս ՂազարյանիԵրեխաները սոցցանցերում․ արդյո՞ք նրանք վտանգված ենԲանակցությունները կենտրոնացած են Թեհրանի միջուկային ծրագրի և Իրանի դեմ պատժամիջոցների վերացման վրաՌԴ նավատորմն ամենալավ երաշխիքն է ռուսական առևտրային նավերի անվտանգության համար. Նիկոլայ ՊատրուշևՇվեյցարիայում տարածաշրջանային գնացքը դուրս է եկել երթուղուցԲուդապեշտում Ուկրաինայի դեսպանը կանչվել է Հունգարիայի արտաքին գործերի նախարարությունԵվրոպան չի մասնակցի Ժնևում կայանալիք Ռուսաստան–ԱՄՆ–Ուկրաինա բանակցություններինԼեհաստանի իշխանությունները երկրի քաղաքացիներին կոչ են արել լքել ՌուսաստանըՌուսաստանի և ԱՄՆ-ի պատվիրակությունները ժամանել են Ժնև՝ Ուկրաինայի հարցով բանակցությունների համարՊԵԿ-ը կանխել է մաքսային հսկողությունից թաքցված ոսկենման և արծաթանման մետաղներից պատրաստված զարդերի արտահանման փորձըԿոյուղատարերից կեղտաջրերը լցվում է ավտոտնակներ ու շենքերի նկուղներՌԴ-ն, Իրանը և Չինաստանը նավեր են ուղարկել՝ Հորմուզի նեղուցում համատեղ զորավարժություններին մասնակցելուԲաքվի դատարանը Ռուբեն Վարդանյանին 20 տարվա ազատազրկման է դատապարտելՔաջարան-Ագարակ ճանապարհահատվածում ավարտվել է երկրորդ թունելի հորատումըՎթարային ջրանջատում՝ Երևանի Էրեբունի վարչական շրջանում«Սևան» ՔԿՀ-ում կանխվել է տեսակցության եկած կնոջ կողմից ամուսնուն թմրամիջոցի նմանվող զանգվածի փոխանցման փորձըԴպրոցի տնօրենի մրցութային գործընթացի թվայնացում. հարթակում հասանելի են նաև ուսուցչի մրցույթներըԱՍՀ նախարարությունը հորդորում է կենսաթոշակառուներին մինչև մարտի 5-ը որևէ բանկ ընտրել, հակառակ դեպքում պետությունն է անելու իրենց փոխարենԱՄՆ-ն Մերձավոր Արևելք է տեղափոխել լրացուցիչ տասնութ F-35A կործանիչՊՆ նախկին պաշտոնատար անձին մեղադրանք է ներկայացվել խարդախության եղանակով առանձնապես խոշոր չափերի գույքի հափշտակության համարԱրաբկիրի համայնքային ոստիկանները բացահայտել են մեքենայից գողության դեպք․ հայտնաբերվել են ավտոմեքենայի հայելու 21 զույգ ապակիներ (տեսանյութ)Գլխավոր դատախազի հրամաններով` Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային փոփոխություններԽաղաղության խորհուրդը որոշ հարցերում կհամագործակցի ՄԱԿ-ի հետ․ ԹրամփՊուտինը Սերգեյ Իվանովին հեռացրել է Անվտանգության խորհրդի կազմիցՏասնհինգ երկիր պահանջել է, որ Ռուսաստանը ազատ արձակի քաղբանտարկյալներին և հետաքննի Նավալնու մահըՈւկրաինական ԱԹՍ-ները հարձակվել են ՌԴ հարավում խոշորագույն նավթավերամշակման գործարանի և Թաթարստանի մայրաքաղաքի վրաԱրշակ Խաչատրյանի գործով կամայական եզրակացությունները իրավական արժեք չունեն. ՀՀ քննչական կոմիտեՍևանի ԲԿ-ն համալրվել է համակարգչային շերտագրման ժամանակակից սարքովԻրանը ձգտում է գործարքի եւ հասկանում դրա տապալման հետեւանքները ԹրամփԿրшկոց՝ Զովունի գյուղի սկզբնամասում․ կա վիրшվորԲոլոր ճանապարհները բաց ենԺամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումըԱրաբական երկրներն ու ԵՄ-ն դատապարտել են Իսրայելի կառավարության որոշումըԴատախազությունը պահանջում է ԱԺ նախկին պատգամավոր Վահե Հակոբյանից բռնագանձել 12 անշարժ և շարժական գույքԵրևանում 2026թ. կիրականացվի 200 հազար քմ փոսային նորոգման աշխատանք (տեսանյութ)Ուկրաինան ավելի լավ է որքան հնարավոր է շուտ նստի բանակցությունների սեղանի շուրջը. ԹրամփԿկայանա՞ արդյոք Ավստրիայում փետրվարի 16-19-ին հրավիրված Եպիսկոպոսաց ժողովըԹալինի բենզալցակայաններից մեկում բռնկված հրդեհը մեկուսացվել էԻրանի արտգործնախարարը միջուկային ծրագրի շուրջ բանակցություններից առաջ հանդիպել է ԱԷՄԳ-ի ղեկավարի հետԲելգիան հյուպատոսական ծառայություններ կմատուցի ԵրևանումՏեղումներ կլինեն առանձին շրջաններում վաղըՕդի ջերմաստիճանը կբարձրանա ևս 2-3 աստիճանով Տաք, թարմ եփած սուրճ խմելը վտանգավոր Եղիշե Մելիքյանը հանդիպել է Հենրիխ Մխիթարյանին
Նիկոլի «դեմարկացիան» ու «դելիմիտացիան»
Հայաստանի ու Արցախի գլխին պատերազմ և պարտություն բերած Նիկոլ Փաշինյանը մտել է խաղաղասերի դերի մեջ։ Նա հայտարարում է, որ «խաղաղության դարաշրջան» է բացելու Թուրքիայի ու Ադրբեջանի հետ։
Նիկոլն ասում է նաև, որ այդ դարաշրջանը կգա այն ժամանակ, երբ Ադրբեջանի հետ դեմարկացիա ու դելիմիտացիա անեն՝ այդ գործընթացը համեմատելով սահմանի վրա պարիսպ կառուցելու հետ։
Մեր տարածաշրջանում, իրոք, խնդիր է դրված խաղաղության օրակարգն առաջ մղել, դեմարկացիա ու դելիմիտացիա իրականացնել, բայց դա Նիկոլի օրակարգը չէ։ Խաղաղությունը ռուսական օրակարգ է՝ ի հակակշիռ թուրքական պատերազմի օրակարգի։
Նիկոլը Հայաստանին գրեթե զրկել է սուբյեկտայնությունից, այնպես որ իրեն մնացել է միայն մեր երկրի ներսում որոշ հարցերով զբաղվել։
Նիկոլի «դեմարկացիան» ու «դելիմիտացիան» Հայաստանում է։ Նա հիմա պետք է տեսարաններ ցույց տա, աղվանհովսեփյաններին ձերբակալի, որպեսզի փորձի մարսել Ադրբեջանին զիջելիքները։ Ասել է թե՝ որքան շատ Ալիևն ու Էրդողանը նախապայմաններ ներկայացնեն ու ստանան Նիկոլից, այնքան վերջինս պետք է ներսում յակոբինյան գործըթնացներ սկսի, որպեսզի «պողոսներին» կարողանա զբաղեցնել շոուներով։ Ավելի պարզ ասած՝ Նիկոլը «պողոսներին» առաջարկում է չտխրել Հայաստանի տարածքների կորստի համար և ուրախանալ «նախկինների» ձերբակալություններով՝ «Հայրենիք՝ տեսարանների դիմաց» ծրագրի շրջանակներում։
Գործընթացն արդեն սկսված է։ «Դասակարգային» կոչված պայքարը մտնում է սեփականության վերաբաշխման ու Նիկոլի կողմից մեկ թալանի կենտրոնի հիմնման փուլ, որը տեղի կունենա «Հարուստներից, նախկին պաշտոնյաներից խլենք ու աղքատներին բաժանենք» պոպուլիստական ու բլեֆ լոզունգի ներքո։ Ու ինչքան շատ զիջի Նիկոլը Իլհամին, այնքան շատ է փորձելու գրավել Երևանում՝ կապիտալի «դեմարկացիա» և «դելիմիտացիա» իրականացնելով։ Դե իսկ այս ամենի վերջում Նիկոլը կհեռանա։ Թե ինչպես, դժվար է ասելը։ Տարբեր սցենարներ կան ու առայժմ ինքը կարող է հնարավոր ամենամեղմ տարբերակն ընտրել՝ անցնցումը։ Դա և՛ իրեն, և՛ մեր երկրին ձեռնտու կլինի։
Հ․Գ․ Ալենն ու աներձագը «պադստավկա» արեցին Նիկոլին։ «Պողոսների» մի մասը տեսավ, որ թալանի դեմ պայքարն ընդամենը հունական միկոնոսներում թանկանոց տժժիկների համար է իրականացվում, և որ Նիկոլն իր բուլաթից ատամը զուտ ձևակարնորեն չի փոխում, որպեսզի ցույց տա, թե իբր ինքն էլ փող չունի, զուտ աշխատավարձով է ապրում ու «պողոսներից» մեկն է։ Հիմա արդեն երևում է, թե սրանք ինչ մասշտաբների թալանի ախորժակ ունեն, քանզի ջահել են, անգրագետ ու անհայրենիք։