Քաղաքացին նռնակով զինված մտել է ընկերություն, հանդիպում պահանջել ղեկավարի հետ
Այսօր, օգոստոսի 20-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 09։00-ի սահմաններում ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ մի քաղաքացի նռնակներով մտել է Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի Բաբաջանյան փողոցի 9/16 հասցե և պահանջել է տնօրինությանը, հակառակ դեպքում՝ սպառնացել է՝ նռնակները պայթեցնել։
Ինչպես հայտնում է shamshyan.com-ը, ոստիկանները քաղաքացու հետ բանակցություններ են վարել, ինչի արդյունքում տղամարդը, ով Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի բնակիչ 34-ամյա Սամվել Հ․-ն է, որոշ ժամանակ անց ինքնակամ ներկայացել է ոստիկաններին, որտեղից էլ նրան տեղափոխել են ոստիկանության Մալաթիայի բաժին։
Փաստի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում։
Սամվել Հ․-ն հարազատների և ընկերական շրջապատում դրական բնութագիր ունի, մեծ մասնակցություն է ունեցել Արցախյան 44-օրյա պատերազմում։ Եվ այսօր նրա հետ մոտ 1 ժամ բանակցություններ է վարել ՀՀ ոստիկանության պետի առաջին տեղակալ Ա․ Հովհաննիսյանը, որից հետո նա գործի դրված մարտական նռնակը հանձնել է Ա․ Հովհաննիսյանին, ապա նրա հետ դուրս եկել շենքից։ Ժամանած մասնագետներն էլ վնասազերծել են նռնակը։ Նռնակները քննիչի որոշմամբ առգրավվել են։