Նախկին բարձրաստիճան ԱԱԾ-ականները՝ Ռոբերտ Քոչարյանի հանրահավաքին
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գլխավորած «Հայաստան» դաշինքի՝ մայիսի 9-ի անդրանիկ հավաքին մասնակցում էին բազմաթիվ հայտնի գործիչներ, որոնց շարքում նկատեցինք նաև վերջերս հիմնադրված «Ազգային անվտանգության ծառայության պահեստազորի սպաների միություն» հասարակական կազմակերպության ներկայացուցիչներ Միքայել Համբարձումյանին, որը ԱԱԾ նախկին տնօրենն է, Հրանտ Եպիսկոպոսյանին, որը ԱԱԾ տնօրենի նախկին առաջին տեղակալն է, Վրեժ Արզումանյանին, որը եղել է ԱԱԾ տնօրենի նախկին տեղակալը։
Ներկա էին ՀԿ անդամ ևս մի քանի նախկին ԱԱԾ-ն սպաներ։ Ազգային անվտանգության ոլորտում երկարամյա աշխատանքային կենսագրություն ունեցող այս գործիչների՝ Ազատության հրապարակ՝ «Հայաստան» դաշինքի հանրահավաքին մասնակցելն արդեն իսկ վկայում է, որ անվտանգության առումով լուրջ խնդիր են տեսնում և իրավիճակի կարգավորումը կապում են Ռոբերտ Քոչարյանի հետ։