ԱՄՆ-ը սպառնացել է Ուկրաինային, եթե վերջինս հրաժարվի հանածո վառելիքի գործարքից Ադրբեջանական ինքնաթիռները շարունակում են իսրայելական ավիաբшզայից բեռ տեղափոխել Բաքու ՄԱԳԱՏԷ-ի ղեկավարը դիտարկում է ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում առաջադրվելու հնարավորությունը Մովսես Հակոբյանին նոր մեղադրանք է ներկայացվել Առնվազն 2 համաշխարհային առաջնորդ գաղտնի բանակցել է Պուտինի հետ. Սերբիայի նախագահ ՌԴ-ն և Ուկրաինան փոխանակվել են ԱԹՍ-ների կիրառմամբ մասշտաբային հարվածներով Որքան շուտ ստորագրվի «Խաղաղության պայմանագիրը», այնքան լավ կլինի երկու երկրների և տարածաշրջանի համար. Մաջիդ Ռավանչի «ՏԻՄ ընտրություններում քաղաքական ռեսուրսի այսպիսի չարաշահում երբեք չի եղել». «Հայաստան» խմբակցությունը հայտարարությունը Ավելացել են Հայաստանի պետական սահմանն ապօրինի հատելու դեպքերը. դատախազություն Իրանի վրա հարձակման հետևանքները կարող են աղետալի լինել ամբողջ տարածաշրջանի համար, քանի դեռ «գնացքը չի գնացել», պետք է պայմանավորվել. ՌԴ ԱԳՆ-ն՝ ԱՄՆ-ին Ռադան բացահայտել է Զելենսկու ծրագիրը Ուկրաինայի ընտրությունների վերաբերյալ Հայաստանում երկրաշարժ է տեղի ունեցել
Լը Պենը հայտարարել է, որ պատրաստ է դիմել ՄԻԵԴ՝ Ֆրանսիայում իր դատավճռի հարցովՄութ նյութը փոխում է Երկիրը. գիտնականները բացահայտել են անսպասելի ազդեցությունՀաղթանակի կամրջի տակ հայտնաբերվել է տղամարդու մարմինԴիվանագիտական ​​շփումները կարող են արդյունավետ լինել, բայց բոլորը պետք է հասկանան՝ «ռազմակшն լուծում» գոյություն չունի. Իրանի ԱԳ նախարարը՝ ԱՄՆ-ինԱՄՆ-ը սպառնացել է Ուկրաինային, եթե վերջինս հրաժարվի հանածո վառելիքի գործարքիցՄենք միշտ ասել ենք, որ Ղարաբաղը ձեր տարածքն է. հուսով եմ՝ շուտով ականատես կլինենք խաղաղության պայմանագրի ստորագրմանը. Գերմանիայի նախագահը՝ ԱլիևինԻրանի խորհրդարանը խոստացել է կտրել երկիր ներխուժող յուրաքանչյուրի ոտքըԱմերիկյան 3 խոշոր ավտոարտադրողներ կտուժեն Թրամփի մաքսատուրքերիցՈւմ պատճառով է ՆԱՏՕ-ն դադարել քննարկել Ռուսաստանի հետ հարաբերությունների վերանայման հարցըԱդրբեջանական ինքնաթիռները շարունակում են իսրայելական ավիաբшզայից բեռ տեղափոխել ԲաքուՆպատակը հասարակությանը խնդիրներից շեղելն է. Մովսես Հակոբյանը՝ իր դեմ հարուցված քրգործի մասինԶելենսկին նոր հայտարարություն է արել ԱՄՆ-ի հետ ռեսուրսային գործարքի մասինՄԱԳԱՏԷ-ի ղեկավարը դիտարկում է ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում առաջադրվելու հնարավորությունը9 տարի առաջ, այս օրը, վերջին անգամ լսեցի քո ձայնը․ Ադամ Սահակյանի մայրը գրառում է կատարելՄովսես Հակոբյանին նոր մեղադրանք է ներկայացվելՌԴ-ում ներգաղթյալների երեխաների համար խստացվել են ռուսական դպրոցներ ընդունվելու պայմաններըՈղբերգական դեպք Հրազդանում. հայտնի հրուշակագործին կախված են հայտնաբերել ԵՄ-ն մարտին բնական գազի ներմուծման նոր ռեկորդ է սահմանելԱռնվազն 2 համաշխարհային առաջնորդ գաղտնի բանակցել է Պուտինի հետ. Սերբիայի նախագահԵրևանում 26-ամյա աղջիկը պղպեղային օդամղիչով փչել է քաղաքացու աչքերին, ով տեղափոխվել է հիվանդանոցԳյումրեցին զզվել է ղզիկ թրաշամանուկներից և պատրաստ է իշխանությունը վերադարձնել նախկինին. ՔոչարյանՌԴ-ն և Ուկրաինան փոխանակվել են ԱԹՍ-ների կիրառմամբ մասշտաբային հարվածներովԼռության հետևանքով կորում է Գյումրու ընտրություններում հաղթանակի Էֆեկտը. ԱԱԾ տնօրենի նախկին պաշտոնակատարՎարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնաԱրթուր Դավթյան․ Թուրքիայում ամեն գնով պետք է մեր երկրի դրոշը բարձրացնեիՈրքան շուտ ստորագրվի «Խաղաղության պայմանագիրը», այնքան լավ կլինի երկու երկրների և տարածաշրջանի համար. Մաջիդ ՌավանչիԱրսեն Թորոսյանն ընդդեմ ֆուտբոլասերներիՔՊ-ականները «սարքել են» Վիլեն Գաբրիելյանի գլխին«ՏԻՄ ընտրություններում քաղաքական ռեսուրսի այսպիսի չարաշահում երբեք չի եղել». «Հայաստան» խմբակցությունը հայտարարությունըԱրցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվումԲայրամովը Եվրամիության ներկայացուցիչներին բողոքել է Հայաստանի Սահմանադրության և սպառազինության առնչությամբՆերքին գործերի նախարարի թեկնածու են փնտրումՀրաժարվե՞լ է, թե՞ հրաժարեցրել ենԱվելացել են Հայաստանի պետական սահմանն ապօրինի հատելու դեպքերը. դատախազությունSpaceX-ն ուղեծիր է դուրս բերել Crew Dragon տիեզերանավը՝ տիեզերական զբոսաշրջիկներովԴոնալդ Թրամփը օրհնել է իր նախկին հարսի՝ Վանեսա Թրամփի և Թայգեր Վուդսի սիրավեպըԴանի Ալվեսի կինը հայտնել է հղիության մասինՀիվանդանոցներ են տեղափոխվել դանակահարված հինգ երիտասարդներ. մեկը մահացել էԻլոն Մասկը 2,5 միլիոն դոլար է վճարել Էշլի Սենթ Քլերին՝ չնայած վստահ չէ, որ դա իր երեխան էԻնչու՞ չի կարելի առավոտյան սուրճ խմել դատարկ ստամոքսինՉինական BYD-ը նոր ամենագնաց է ներկայացրել. հայտնի է մոտավոր գինըՀայտնի է՝ ինչ հոդվածով է Երևանի կենտրոնում՝ թուրք բլոգերի հայտնվելու դեպքով քրվարույթ հարուցվելԻտալիայի վարչապետը քննադատել է Լը Պենի դատավճիռըՌուս առաջատար փորձագետ Մարկեդոնովը՝ հայ-ռուսական խնդրահարույց հարաբերությունների մասին (տեսանյութ)Ֆինլանդիայի նախագահը հայտարարել է՝ պետք է պատրաստվեն վերականգնել հարաբերությունները Ռուսաստանի հետՇվեյցարիան չեղարկել է Ռուսաստանի հետ կապված երեք անշարժ գույքի նկատմամբ պատժամիջոցներըԱպրիլին օդի ջերմաստիճանը կանխատեսվում է նորմայից բարձր, տեղումները՝ նորմային մոտՊետդեպ. Թրամփը դեմ է արտահայտվել Ուկրաինայում ժամանակավոր վարչակազմ ներդնելու գաղափարինԻրանի վրա հարձակման հետևանքները կարող են աղետալի լինել ամբողջ տարածաշրջանի համար, քանի դեռ «գնացքը չի գնացել», պետք է պայմանավորվել. ՌԴ ԱԳՆ-ն՝ ԱՄՆ-ինՌադան բացահայտել է Զելենսկու ծրագիրը Ուկրաինայի ընտրությունների վերաբերյալ
Լրջանալու պահը կամ ո՞վ անիծեց մեզ
Եւ ինչպես չհամաձայնես Ֆեոդոր Դոստաեւսկու հետ, այն էլ Հայաստանում վերջին մեկուկես տարում տեղի ունեցածը տեսնելուց հետո, որ յուրաքանչյուր անցումային ժամանակաշրջանում գլուխ է բարձրացնում այս տականքը, որը գոյություն ունի ցանկացած հասարակությունում:
Ընդ որում, մեծ մտածողի դիպուկ բնորոշմամբ, այդ տականքը ոչ միայն որեւէ կոնկրետ նպատակ, այլ մտքի նշույլ անգամ չունի: Նրանք միայն ամբողջ ուժով արտահայտում են անհամբերություն եւ անհանգստություն:
Այս տականքը, որպես կանոն, ինքն էլ չհասկանալով, գրեթե միշտ հայտնվում է կոնկրետ նպատակ ունեցող «առաջադեմների» փոքրիկ կույտի հրամանի ներքո եւ ուղղորդվում նրանց կողմից, եթե իհարկե «առաջադեմները» բաղկացած չեն ապուշներից, ինչը նույնպես պատահում է:
Հենց այս իրավիճակում, հենց այս մթնոլորտում էլ կատարվում են ամենանողկալի արարքներն ու քայլերը, որոնց հետեւանքները մաքրելը հետո դժվար է լինում, երբեմն նույնիսկ անհնար:
Այն մթնոլորտը, որ ստեղծվել է հետիշխանափոխական Հայաստանում, ամենանուրբ բնորոշմամբ, սարսափելի է: Երբ պետական բարձրաստիճան պաշտոնյան որեւէ մեկին քննադատելիս օգտագործում է փողոցի խուժանին, անկիրթ զանգվածին բնորոշ արտահայտություններ, ապա հասկանում ես, որ իրավիճակն ավելի լուրջ է, ավելի ծանր, քան կարող է թվալ:
Մարդուն կարող են տնտեսական հանցագործության մեջ կասկածելու համար կալանավորել, միայն այն պատճառով, որ չի լռում եւ արտահայտում է իր կարծիքը տեղի ունեցող իրադարձությունների վերաբերյալ, բայց ՀՀ քաղաքացու ավտոմեքենան ջարդող, ատրճանակով փողոցում վազողին կարող են արդարացնել:
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին կարող են ապօրինաբար պահել կալանքի տակ, անկիրթ զանգվածին համոզելով, որ դա արդարադատության հաղթանակն է:
Վարչապետը Սեւանի մարքության պատասխանատվությունը փորձում է դնել լճի ափին սեփականություն ունեցողների վրա, իսկ կառավարության որեւէ անդամ նրան չի հուշում, որ տնտեսվարողը ոչ միայն չի կարող, այլ իրավունք էլ չունի զբաղվել լճի մաքրության հարցերով. նրանք ընդամենը պարտավոր են ենթարկվել սահմանված նորմերին:
Եւ այստեղ առաջին հերթին կարեւոր է, թե ինչ բացասական շեշտադրումներով է խոսում վարչապետը տնտեսվարողների մասին, ում մոտ հյուրընկալվել եւ նրանց պատրաստած ձկները ժպիտը դեմքին համտեսում էր ընդամենը շաբաթներ առաջ:
Վարչապետը նույն տոնով խոսում է ցածր աշխատավարձով աշխատողների, ցածր աշխատավարձով չաշխատողների, նախկին պաշտոնյաների, այլախոհների, այս կամ այն հարցի շուրջ այլ տեսակետ ունեցողների, բնապահպանների, բոլորի մասին:
Եւ այս բացասական էներգիան տարածվում է երկրով մեկ: Տարածվում եւ ստեղծում է մի գաղջ մթնոլորտ, որտեղ անկիրթ զանգվածը, որտեղ հավատից եւ բարոյական շատ արժեքներից հեռու զանգվածը պատրաստ է ցանկացած ստոր արարքների:
Եւ այս հասարակությունը չի կարող առաջընթաց արձանագրել, այս երկրում չեն կարող ներդրումներ լինել: Ամեն քայլ ունենում է իր հետեւանքները: Եւ երբ մեր հարեւանը ցինիկաբար հարձակվում է Սիրիայի վրա, իսկ դուք ֆլեշմոբ եք խաղում, իսկ կառավարության նիստում ձեւական քննարկում ռազմաճակատի գոտուց հայերին հեռացնելու մասին հարցը, այդ ամենն արդեն անլուրջ է թվում: Սա արդեն վտանգավոր անլրջություն է: